خسرو معصومی: برای تماشاگری که «گبه» می دیده، تماشای «رحمان۱۴۰۰» سخت است

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
مثلث آنلاین: خسرو معصومی با بیان اینکه رده بندی سنی در سینما بیشتر برای تنبیه فیلم های سخیف است، گفت: من حاضرم فیلم «خرس» حتی برای یک هفته روی پرده سینماها باشد اما بالاخره به اکران برسد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
این کارگردان سینما در پاسخ به اینکه آیا با توجه به اعمال رده بندی سنی در فیلم ها و این گمانه زنی که شاید برخی فیلم های مسئله دار با اکران محدودتر شرایط نمایش پیدا کنند، تمایل به اکران فیلم «خرس» دارد؟ بیان کرد: واقعیت این است که به نظر من رده بندی سنی برای فیلم های زرد و سخیف است تا اگر فیلمی از نظر مدیران به درد مخاطب نمی خورد کنترل شود. البته این رده بندی سنی موضوع تازه ای در سینما نیست و من هم موافقم که تماشای یک فیلم بخاطر یکسری حرف های رکیک و نامناسب برای بچه ها محدود شود اما اگر فیلمی که بار اجتماعی دارد مجبور به محدودیت در اکران باشد اتفاق خوبی نیست.
او با اشاره به اینکه هشت سال از ساخت فیلم «خرس» گذشته و هنوز نمایش پیدا نکرده است، درباره اینکه آیا با اعمال محدودیت سنی امکان نمایش «خرس» فراهم می شود همانطور که درباره «خانه پدری» گمانه زنی می شود؟ ادامه داد: من حاضرم فیلم «خرس» 2 هفته یا حتی یک هفته اکران شود اما آیا واقعاً آن را اکران می کنند؟ چون در این سال ها به دلایل واهی جلوی نمایش فیلم را گرفته اند. اصلاً حالا که خودشان صاحب فیلم هستند و آن را خریده اند حاضرند فیلم را محدود اکران کنند و یک بار هم خودشان ضرر کنند؟
معصومی گفت: بعضی وقت ها در سینما اتفاقاتی می افتد که بن بست سرگیجی است و برای من سوال است که چطور فیلمی مثل «خرس» که پروانه ساخت داشته، در جشنواره فیلم فجر سیمرغ گرفته و در چند جشنواره خارجی برگزیده جایزه بهترین فیلم یا کارگردانی شده امکان اکران پیدا نکرده است؟
او افزود: من حاضرم اگر فیلم زرد ساختم که در آن فقط منافع مالی در نظر گرفته شده بود، جلویش گرفته شود اما به ...