دولت تدبیر و امید از ابتدای روی کار آمدن، برنامه منسجمی برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و بالا بردن ضریب نفوذ اینترنت در اقصی نقاط کشور دنبال کرد؛ به طوری که حالا فضای مجازی در شرایط شیوع کرونا در کشور، توانسته بخش مهمی از نیازهای کشور را برطرف کند.

به گزارش سیتنا، رشد ارتباطات و توسعه فضای مجازی از برنامه های مهم دولت یازدهم و دوازدهم در راستای توسعه کشور بوده و با وجود فشار و موانع زیاد برای تحقق این امر، دولت توانست دستاوردهای مهمی در این زمینه داشته باشد. در این مدت پهنای باند، سرعت اینترنت و دسترسی به آن افزایش پیدا کرد که قابل مقایسه با سال های قبل از آن نیست.
همچنین روند توسعه اینترنت، نسل های جدید و دسترسی به گوشی های هوشمند باعث شد تا تکنولوژی های نوین ارتباطی هر چه بیشتر در جامعه فراگیر شود. اثرات اصرار دولت بر گسترش زیرساخت های ارتباطی و اقدامات انجام شده در این زمینه، شاید در شرایط فعلی و برای مهار کرونا بیش از هر زمان دیگر مشهود باشد.
طی یک ماه گذشته و در پی تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا برای مهار این ویروس، مدارس، دانشگاه ها و بسیاری از مشاغل و خدمات رفاهی تعطیل شد و در این مدت فعالیت آنها از طریق فضای مجازی صورت گرفت که در غیر این صورت می توانست آسیب های به مراتب بیشتری در پی داشته باشد.
آموزش از راه دور و جبران عقب ماندگی تحصیلی
توسعه فضای مجازی موجب شد تا با وجود تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در شرایط شیوع ویروس کرونا، روند آموزش متوقف نشود. آموزش از طریق فضای مجازی کمک کرده تا بخش قابل توجهی از عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان جبران شود. با استفاده از بستر شبکه های مجازی ارزیابی ها و حتی حضور و غیاب دانشجویان نیز طبق روال کلاسهای حضوری انجام شد و اینترنت رایگان برای تسهیل در دسترسی اختصاص یافت به طوری که اگر زیرساختهای ارتباطی فراهم نبود عملا امکان آموزش از راه دور وجود نداشت.
دورکاری در شرایط قرنطینه و کاهش ارتباط مستقیم
همچنین بسیاری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار