جبار کیانی پور در این نشست با اشاره به جایگاه کشور اتریش در روابط تجاری با ایران اظهار کرد: تا سال 2018 میلادی روابطی خوب و رفت و آمدهای زیادی میان دو کشور برقرار بود، آخرین سفر اتاق بازرگانی ایران، سفر 110 نفر از فعالان اقتصادی در قالب هیأت این اتاق همراه با رئیس جمهور به سوئیس و اتریش در تیرماه 1397 بود. پیش از این تاریخ نیز هیأت روساء اتاق های بازرگانی سراسر کشور به اتریش در آبان 1396 و سفر هیأت اتاق بازرگانی ایران به این کشور در فروردین 1395 نیز انجام شد که از جمله هیأت های موفق و پرثمر اتاق بازرگانی ایران بوده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ رئیس اتاق یاسوج بیان داشت: متأسفانه به دلیل دور دوم تحریم های امریکا علیه ایران، رفت و آمد هیأت ها و کل تجارت دو کشور نیز تحت الشعاع قرار گرفت اما خوشبختانه در سال های رونق روابط ایران و اتریش پس از برجام، اتاق بازرگانی ایران اقدام به ایجاد اتاق مشترک ایران و اتریش در سال 1396 نمود و بدین ترتیب، گروهی از شرکت ها که از سابقه همکاری با کشور اتریش برخوردار بودند به صورت تمام وقت و تخصصی بر افزایش همکاری های دو کشور متمرکز شده است.
وی ادامه داد: طبق اطلاعات دریافتی از سازمان توسعه تجارت، در نظر است دور بعدی کمیسیون مشترک ایران و اتریش در بهمن ماه 1399 برگزار گردد. مقدمات این کار نیز درحال انجام است.
کیانی پور گفت: در حالی که فرصت های زیادی برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور اتریش و ایران در سال های گذشته وجود داشت، اما با اینحال تحریم های ناعادلانه این شانس را از دو کشور گرفت و هم اکنون سطح مناسبات اقتصادی دو کشور مطلوب نیست.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با معرفی توانمندیهای استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، گیاهان دارویی، گردشگری، نفت و گاز و صنایع پایین دستی؛ اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های کشور اتریش در زمینه های صنعتی، تکنولوژیک، ماشین آلات صنعتی و انرژی های تجدیدپذیر،استان کهگیلویه و بویراحمد می تواند جهت راه اندازی و نوسازی صنایع کوچک و متوسط خود از این ظرفیت ها بهره برده و همچنین از توانمندیهای کشور اتریش در زمینه های: انجام پروژه های صنعتی با SMEها، کشاورزی ارگانیک، انرژی های نوین، محیط زیست، مدیریت منابع آب، تصفیه فاضلاب و پسماند، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار