حشرات زیادی در جهان هستند که بعضی از آنها نیش زهر آلودی دارند و به انسان می توانند آسیب برسانند یکی از این حشرات پشه می باشد که بسیار موذی است.

به گزارش تابناک به نقل از تالاب، یکی از معضل های فصل تابستان وجود پشه و مگس های که با نیش زدن و ایجاد حساسیت در بدن موجب ایجاد مریضی ها می شوند پشه ها حشرات موذی می باشند که در همۀ نقاط جهان زندگی می کنند.
حشرات زیادی در جهان می باشند که بعضی از آنها نیش زهر آلودی دارند و به انسان می توانند آسیب برسانند یکی از این حشرات پشه می باشد که بسیار موذی است.
با شروع فصل تابستان حشرات به ویژه پشه ها سر و کله شان به درون منزل ها پیدا می شوند که تعداد زیادی از مردم برای خلاص شدن از دست ان ها از حشره کش های شیمیایی بهره گیری می کنند که برای سلامتی اعضای خانواده بسیار زیان آور است.
گیاهان حشره کش
روغن ضروری اسطوخودوس بوی بی نظیر ی دارد و بعنوان دافع موثر پشه ها نیز مورد بهره گیری قرار می گیرد.
پیش از آن که از دافع پشه مبتنی بر DEET استفاده کنید میتوانید انتخاب هایی طبیعی را مد نظر قرار دهید.
دی اتیل متا تولوآمید یا DEET همچنان انتخابی بد بو برای مقابله با پشه ها محسوب می شود و پژوهش ها نشان داده اند که ماده تشکیل دهنده اصلی در محصولات تجاری دافع پشه اثری فراتر از بوی بد را به همراه دارد.
گیاهانی که پشه ها را فراری میدهند
مطالعه ای که توسط پژوهشگران دانشگاه دوک انجام شد نشان داد که این محصولات می توانند آسیب سلول های مغز، تغییرات رفتاری و تعاملات زیان آور با بعضی دارو ها را موجب شوند.
همینطور، دانشمندان مرگ سلول مغزی در حیواناتی که به طور مرتب در معرض DEET قرار گرفته را مشاهده کردند.
مطالعه ای دیگر نشان داده هست که تا ۱۵ درصد از DEET به صورت مستقیم از طریق پوست جذب می شود و وارد جریان خون می شود.
از جمله آثار سمی این ماده شیمیایی می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری