ایسنا/خراسان جنوبی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری کرونا جز با همدلی، هماهنگی و همکاری بین تمامی حوزه ها و مجموعه حاکمیت مدیریت نمی شد و مدیریت بیماری تاکنون بخاطر تلاش جمعی بوده است.

قاسم جان بابایی، پنج شنبه شب ۲۷ شهریور در نشست بررسی وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان مرزی نهبندان افزود: بیماری کرونا تنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدیریت نشد؛ بلکه روسای سازمان ها، استانداران، فرمانداران، خیرین و مردم همه کمک کردند.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به پراکندگی و گسترده بودن خراسان جنوبی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به دلیل داشتن شهرهای کوچک، اما پراکنده و گسترده مقداری مظلوم واقع شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: پراکندگی جمعیت و گسترده بودن شهرستان ها، اداره کردن دانشگاه و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را با مشکل مواجه می کند.
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تنها مرکزی است که به جز مرکز استان که دارای جمعیت بالا است، مابقی شهرستان های دارای جمعیت پایین اما پراکندگی بالا را پوشش می دهد.
جان بابایی افزود: از آنجایی که رییس دانشگاه علوم پزشکی باید پاسخگوی نیاز مردم منطقه باشد، اما علاوه بر گسترده بودن استان، کمبودهایی نیز وجود دارد که نیاز به توجه ویژه دارد.
وی بیان کرد: برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مردم استان به ویژه شهرستان مرزی نهبندان باید همه دست به دست هم داده و به دانشگاه بیرجند کمک کنیم.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: برای ارتقای وضعیت بهداشت و درمان شهرستان نهبندان نیز نیازمند همکاری نماینده مجلس، فرماندار، شهردار و سایر مسئولان هستیم
وی تصریح کرد: هر چه بتوانیم شرایطی ایجاد کنیم تا نگرانی مردم در بُعد سلامت کاهش یافته یا حل شود از میزان نارضایتی های متعدد نیز کاسته خواهد شد.
جان بابایی گفت: مشکلات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار