رییس مرکز توسعه حل اختلاف به تشریح آخرین وضعیت لایحه جدید شوراهای حل اختلاف پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی در رابطه با آخرین وضعیت لایحه شوراهای حل اختلاف، اظهار کرد: این لایحه در هیأت دولت تایید شده است و به زودی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و در نهایت، در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح می شود.
وی در خصوص تغییرات صورت گرفته در لایحه جدید شوراهای حل اختلاف نسبت به لایحه قبل از آن، بیان کرد: یکی از تغییرات انجام شده، در حوزه صلاحیت های شوراها و نحوه رسیدگی به آن است که شوراها راساً به امور حقوقی مهم و امور کیفری که قابل گذشت است، رسیدگی می کنند و در بعضی از امور آراء صادر شده از سوی شوراها، مورد قبول واقع شده و قابلیت اجرایی دارد و در بعضی موارد، مصالحه باید انجام شود.
رییس مرکز توسعه حل اختلاف در رابطه با تفاوت این لایحه با لایحه قبلی، گفت: در این لایحه قاضی وجود ندارد و شوراها تصمیم گیری می کنند و تصمیم گیری شوراها در بعضی مواقع قطعی و قابل اجرا است و در بعضی موارد هم، قابلیت اعتراض خواهد داشت و در مواردی که گزارش اصلاحی، صادرشده باشد، قابلیت تقاضای ابطال گزارش اصلاحی نیز وجود دارد و تقدیم آن به دادگاه هم میسر خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی به تعیین تکلیف وضعیت کارکنان در شوراهای حل اختلاف اشاره کرد و بیان داشت: اعضای شوراهای حل اختلاف همانند گذشته بصورت افتخاری همکاری می کنند ولی کارمندان شورا به استخدام مرکز توسعه حل اختلاف در می آیند و در سراسر کشور به کار گرفته می شوند.
رییس مرکز توسعه حل اختلاف افزود: اعضای شوراها، کارکنان اداری در داخل شعب، در صف، در ستاد و یا در اجرای احکام همگی می توانند در آزمون های استخدامی مربوطه شرکت کنند و پس از احراز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار