سلامت نیوز :انجمن ام اس ایران، گزارشی از مسائل و مشکلات بیماران ام اس را در قالب بیانیه ای اعلام کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، انجمن ام اس ایران در بیانیه ای به تشریح چالش ها و مشکلات پیش روی این بیماران پرداخت.
شاید تا چند سال پیش نام بیماری ام اس به گوش کسی هم نخورده بود و در صورتی که شخصی به این بیماری مبتلا می شد خود فرد و همین طور نزدیکان و اطرافیان او با ترس و نگرانی زیادی با آن روبه رو می شدند. اگر چه امروزه می توانیم بگوییم بیشتر افراد جامعه نام این بیماری را شنیده وتا حدودی با علائم آن آشنا هستند و تقریبا هر خانواده بزرگ در بین اعضای دور یا نزدیک خود حداقل یک نفر را سراغ دارد که به این بیماری مبتلا ست با این وجود ترس ونگرانی نسبت به این بیماری همچنان وجود دارد. همانطور که وقتی یک اتفاق یا سانحه ای چه طبیعی باشد یابر اثر بیماری رخ دهد اولین سوالی که به ذهن انسان خطور می کند این است که چرا این اتفاق افتاد ودر مورد بیماری ام اس وچرایی آن هم این سوال مطرح است که هنوز از نظر علمی جوابی برای آن وجود ندارد.
اگر چه داشتن سبک زندگی صحیح می تواند در پیشگیری از ابتلا به این بیماری کمک کندو فرد مبتلا به بیماری با رعایت نکاتی در زمینه های مختلف می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری نماید . اما دراین مجال قصد چرایی و روش های پیشگیرانه از ابتلا به این بیماری را نداشته و تنها آنچه که موردتوجه وبررسی قرار می گیرد چالش ها و نیازهای افراد مبتلا به بیماری ام اس وخانواده های این افراد نسبت به جامعه و حاکمیت است که می توان از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد.
به رغم اینکه از اسفند سال ۱۳۹۶ بیماری ام اس در زمره بیماری های خاص ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری