وزیر بهداشت گفت: نمی گذاریم در عرصه بین المللی در مبارزه با کرونا از هیچ کشور پیشرفته ای عقب بیفتیم و با دل و جان کار می کنیم و مقاومت می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس و مقاومت اظهار کرد: دفاع مقدس به ما درس های مهمی آموخت، جبهه ها مدرسه عاشقی بود، اولین درسی که می شد در جبهه ها آموخت درس عشق بود، این عشق بود که این صحنه های ماندگار از دفاع مقدس را به یادگار گذاشت.
وی افزود: دومین درسی که ما از جبهه و جنگ گرفتیم این بود که نباید مرعوب هیمنه و عظیمت پوشالی دشمن شد و آموختیم که با ایمان و پشتکار می توانیم هیمنه دشمن را در هم شکست. اگر ایمان و رشادت نبود ما خیلی از جاها را باخته بودیم و اینکه دیدید بعد از ۸ سال یک کشور تنها یک میلی متر از خاکش را در میز مذاکره از دست نداد دلیلش ایمان و پشتکار بود.
نمکی گفت: سومین درس ما از دفاع مقدس این است که هر جا ایستادیم بردیم، هر جا بر اصولمان تکیه کردیم و هر جا در کنار هم قرار گرفتیم قطعاً برنده میدان مبارزه هستیم.
وزیر بهداشت ادامه داد: اوایل بهمن ماه و اواخر پاییز بود که ما گزارشی از چین در مورد بیماری کرونا دریافت کردیم، دوستانم را جمع کردم و گفتم که یک ویروس پا به عرصه طبیعت گذاشته است که روزهای سختی را برای کل جهان دارد وقتی رفتیم برای بستن مرزهای کشور با چین برخی از افراد خیلی ساده لوحانه به ما نگاه می کردند و حتی ما را مسخره می کردند.
وی گفت: تلاش کردیم پروازها را مقصد چین ببندیم اما گفتند به دلیل تحریم ها و دیگر مسائل این کار شدنی نیست، شروع کردیم به جبهه آرایی و سنگر ساختن، دفاع سنگینی که ما در موج سخت اول کرونا داشتیم به خاطر همین جبهه آرایی بود.
نمکی خاطرنشان کرد: همین شبکه های معاند که الان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار