سردار محمد گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اجرای پروژه انتقال آب از سد امیرکبیر، گام بزرگی در افزایش کیفیت آب تهران برداشت.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اعلام خبر بهره برداری از پروژه انتقال آب از سد امیرکبیر به تهران اظهار داشت: سامانه انتقال آب از سد امیرکبیر شامل 30 کیلومتر تونل، تصفیه خانه و یک رینگ انتقال آب است و نقش مهمی در تأمین آب مناطق 5، 9، 10، 21 و 22 و شهر پرند دارد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در خصوص ضرورت اجرای این پروژه افزود: میزان آب شرب مورد نیاز سالانه مردم تهران بالغ بر یک میلیارد و یکصد میلیون مترمکعب است که در حال حاضر بخش اعظمی از این نیاز از طریق 5 سد در اطراف تهران تأمین می شود و مابقی آن از طریق آب چاه ها و سفره های زیرزمینی در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی ضمن تشکر از همکاری وزارت نیرو در اجرای سامانه انتقال آب از سد امیرکبیر گفت: این طرح با هدف توسعه منابع آب شرب برای مصرف روزافزون تهران بزرگ احداث شده است و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اجرای بخش حفاری مکانیزه تونل و لوله گذاری که شامل 30 کیلومتر تونل انتقال آب به قطر تمام شده 4 متر و 88 کیلومتر لوله گذاری است، توانست تأثیر بسزایی در ارتقای کیفیت آب منتقل شده از سد امیرکبیر به تهران داشته باشد و با حذف آلودگی های محیطی طول مسیر، کدورت آب تهران را به میزان بالایی بهبود ببخشد.
سردار محمد تأکید کرد: این سامانه توانایی انتقال حدود 600 میلیون مترمکعب آب در سال را دارد و به همت تلاشگران هلدینگ تخصصی نیروی قرارگاه سازندگی خاتم، یک سال زودتر از برنامه زمان بندی به پایان رسیده است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) خاطر نشان کرد: آب خارج شده از این تونل 30 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار