پولتیکو: ترامپ استیضاح و «مایک پنس» به کاخ سفید می رود

فرارو دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
یادداشت پولتیکو نگاهی دوگانه به آینده سیاسی آمریکا دارد. نویسنده یادداشت اگرچه پیروزی دموکرات ها در استیضاح دونالد ترامپ را نامحتمل می داند، اما در عین حال در تلاش برای ترسیم کاخ سفید بعد از “دونالد ترامپ” و پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نمی تواند علاقه اش را به مایک پنس کتمان کرده و ننویسد: «پاداش عزل دونالد ترامپ ریاست جمهوری مایکل ریچارد پنس خواهد بود. ”

در شرایطی که حرف وحدیث ها درباره تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ روز به روز بیشتر می شود، اما هنوز رسانه ها و افرادی در آمریکا وجود دارند که بر این باورند که این داستان به سرانجام نخواهد رسید و دونالد ترامپ نه تنها این دوره از ریاست جمهوریش را در کاخ سفید به نهایت خواهد رساند، که به احتمال زیاد دوباره در دوره بعدی نیز انتخاب خواهد شد. در سوی دیگر قطب بندی سیاسی آمریکا، اما عده ای نیز هستند که کار ترامپ را پایان یافته می دانند و حالا تمرکزشان را روی پاسخ این پرسش گذاشته اند که «جانشین دونالد ترامپ چه کسی خواهد بود»؟
به گزارش شفقنا به نقل از پولتیکو؛ این نشریه یکی از رسانه هایی است که نگاهی جدی تر به آینده آمریکا بدون دونالد ترامپ دارد. پولتیکو که در هفته های اخیر به کرات از “آمریکای بعد از ترامپ” نوشته، اخیرا در یادداشتی به قلم بیل شر به ارزیابی ریاست جمهوری مایک پنس پرداخته است. یادداشتی با عنوان “چگونه ریاست جمهوری مایک پنس انتخابات ۲۰۲۰ را به هم خواهد ریخت؟ ”؛ که در آن شاهد نگاهی جدی به مایک پنس، معاون ریاست جمهوری هستیم- سیاستمداری که شاید خودش هم تصورش را نمی کرد شرایط به نحوی پیش خواهد رفت که بعد از عزل دونالد ترامپ حداقل برای یک سال در کاخ سفید خواهد نشست.
بیل شر یادداشتش را چنین آغاز کرده: اگر مجلس سنا بتواند پرزیدنت دونالد ترامپ را از کاخ سفید بیرون کند- که این امر در صورتی محقق خواهد شد که هر دو حزب به این امر رای دهند- نتایج انتخابات سال ۲۰۱۶ منتفی نخواهد شد و دموکرات ها کاخ سفید را کنترل نخواهند کرد. بلکه پاداش آمریکا برای محکوم کردن ترامپ، رئیس جمهور مایکل ریچارد پنس خواهد بود.
در ادامه یادداشت می خوانیم که «نه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار