مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: یکی از مهم ترین مشکلات شرکت هپکو، واردات ماشین آلات دست دوم به کشور است در حالی که این شرکت، همان ماشین آلات را در گذشته تولید می کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، آقای امیر صباغ در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: کمیته فنی در ریشه یابی مشکلات شرکت هپکو را تشکیل دادیم و ریشه این مشکلات شناسایی شده است.
وی ادامه داد:​ قرار شد واردات ماشین آلات دست دوم مشابه تولید هپکو، کلا ممنوع شود تا بتوانیم از این طریق، بازار داخل را برای تولیدکننده های داخلی باز کنیم.
آقای صباغ با اشاره به سفارش های مختلف تولید برای شرکت هپکو، گفت: یک نوع سفارش برای شهرداری هاست که از طریق وزارت کشور انجام می شود.
وی افزود: همچنین سفارش وزارت راه برای ماشین آلات راه سازی است که بر اساس مصوبه آذر ماه دفتر معاون اول ریاست جمهوری انجام شده و وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی آن را تایید کرده است.
آقای صباغ ادامه داد:​ سفارش سوم مربوط به خود ایمیدرو و حوزه معدن است که از طریق معادن بزرگ کشور زیر نظر ایمیدرو انجام می شود.
مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: شرکت هپکو بخش مهندسی و ساخت تجهیزات هم دارد که اجرای بخشی از طرح های توسعه ای کشور را می توانیم به این شرکت واگذار کنیم تا به بازیابی این شرکت کمک کنیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار