اعتمادآنلاین| عربستان همچنان تحت سیاست های محمد بن سلمان دوران عجیبی را سپری می کند. هر چند که به احتمال فراوان همچنان کابوس اصلی ولیعهد عربستان ، ماجرای قتل جمال خاشقجی و اظهارات گاه و بیگاه وابستگان و دوستان او است. در تازه ترین اتفاق یکی از مخالفان عربستانی که دوست خاشقجی است به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان ، پیشنهاد کرد در مقابل آزادی خانواده اش 20 میلیون دلار از او پول دریافت کند.
به گزارش اعتمادآنلاین، عمر عبدالعزیز از فعالان مخالف عربستان که در کانادا اقامت دارد به محمد بن سلمان پیشنهاد کرد برای جبران کسر بودجه کشور روی شمار زیاد بازداشت شدگان سیاسی در بند خود سرمایه گذاری کرده و از خانواده آنها در مقابل آزادی شان پول دریافت کند.
او که از نزدیک ترین دوستان جمال خاشقجی خبرنگار به قتل رسیده سعودی به شمار می رود در یک پیام تصویری که در صفحه یوتیوبش منتشر شده گفت: من دوستانی در شمال سوریه دارم و آنها به من خبر دادند که معمولاً در آنجا افراد ربوده شده و بازداشتی با پول یا رقمی در حدود یک کیلو طلا معاوضه می شوند، از این رو پیشنهاد می کنم تو هم برای برطرف کردن کسر بودجه کشور از این راه وارد شوی و بر این اساس من آمادگی دارم برای آزادی هر یک از اعضای خانواده ام که به دلیل مخالفت من با سیاست هایت در بازداشت به سر می برند 2 میلیون دلار بپردازم و مجموعاً 20 میلیون بابت آزادی 10 نفر خواهم پرداخت.
به گفته این مخالف دولت عربستان، محمد بن سلمان در حال حاضر بیش از 30 هزار سعودی را به بهانه های مختلف سیاسی در بازداشت نگه داشته است.

عناوین مهم خبری