خروج ۲۴۰ هزار زائر اربعین در روز پنجشنبه

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۳
فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ناجا از خروج ۲۴۰ هزار زائر از صبح امروز تا ساعت ۱۴ خبر داد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ سردار محسن فتحی زاده در گفتگو با شبکه رادیویی پیام گفت: امروز یکی از سنگین ترین روز های عملیات اربعین را پیش رو داشتیم و مرز های شلمچه، چذابه و مهران از تراکم جمعیتی بسیاری برخوردار بودند.
وی ادامه داد: به دلیل محدودیت هایی که برای انتقال زائران از مرز به شهر های عتبات عالیات وجود دارد، شاهد کندی تردد در این مرز ها هستیم بنابر این توصیه کردیم زوار عزیز در شهر های مسیر یا موکب ها استراحت کنند و مدتی صبر و تحمل داشته باشند تا پس از کاهش تراکم بتوانند به راحتی از مرز ها عبور کنند.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: همچنین به لحاظ محدودیت های حمل و نقل که در مرز های شلمچه و چذابه به وجود آمده است، با کندی تردد مواجه شدیم و مسئولان درصدد هستند با همکاری و هماهنگی دستگاه ها، این مشکل را برطرف کنند؛ از سوی دیگر ناچار شدیم زائران را در موکب ها اسکان دهیم تا در آن سوی مرز کمتر معطل شوند و دچار مشکل نشوند.
فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ناجا تصریح کرد: به دلیل تراکم جمعیت، امکان تردد در مرز چذابه وجود نداشته و همین امر موجب شده است اختلالی در این امر به وجود بیاید به همین منظور از زائران خواستیم در مراکز اقامتی و موکب ها استراحت کنند تا وقتی شرایط آماده تر شد به سفر خود ادامه دهند.
سردار فتحی زاده همچنین به تراکم جمعیت در مرز مهران اشاره و بیان کرد: از بامداد امروز تا حدود ساعت ۱۴؛ حدود ۲۴۰ هزار نفر موفق به عبور از مرز های چهارگانه شده اند که بیش از ۱۲۵ هزار نفر از مرز مهران؛ ۵۷ هزار زائر از مرز شلمچه، ۳۱ هزار نفر از مرز چذابه و بقیه از مرز خسروی عبور کرده اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار