نشست سران دموکرات ها و جمهوری خواهان درباره بسته محرک اقتصادی کرونایی شروع شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، کنگره تلاش است در تعامل با کاخ سفید، طرح جدید بسته حمایت های کرونایی را به تصویب برساند. به همین منظور، جلسه مشترک رهبران حزب دموکرات آمریکا با مقامات کاخ سفید در واشنگتن در حال برگزاری است.
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان درکنار چاک شومر رهبر دموکرات ها در سنای آمریکا در جلسه ای با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور آمریکا و استیو منوچین وزیر خزانه داری شرکت دارند.
ناظران امیدوارند که این نشست به توافقی درباره بسته جدید کرونایی منجر شود. دموکرات ها می گویند جمهوری خواهان نمی توانند بین خودشان هم به توافق برسند.
جمهوری خواهان می گویند باید به توافقی کوتاه مدت رسید و در ادامه به راه حلی بلندمدت دست یافت. اما دموکرات ها می گویند باید پوشش و گستره مالی این بسته حمایتی بیشتر باشد.
ارزش این بسته اقتصادی یک تریلیون دلار (یک هزار میلیارد دلار) اعلام شده است.
براساس این طرح، چک هایی به ارزش یک هزار و دویست دلار در اختیار خانوار های آمریکایی قرار می گیرد. اما بر همین اساس، بیمه بیکاری برای بسیاری از آمریکایی های بیکار شده به شدت کاهش می یابد. اما دموکرات ها می گویند این بسته اقتصادی کافی نیست و باید بودجه حمایتی بیشتری درقالب طرح محرک اقتصادی درنظر گرفته شود.

سرخط اخبار