1000 کلاس درس در شهرستان های استان تهران احداث شده است

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
شهرری ایرنا مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران گفت: یکهزار کلاس درس در سال تحصیلی 97 98 در این استان احداث شده است و در مقایسه با سنوات گذشته پیشرفت خوبی در این زمینه داشته ایم.

علی شهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش به 80 درصد تعهدات خود در زمینه احداثد کلاس درس در شهرستان های استان تهران طی سال تحصیلی جاری جامعه عمل پوشانده است.
وی استاندارد تراکم دانش آموزی در کشور را 24 نفر عنوان کرد و افزود: تراکم دانش آموزی در بیشتر شهرستان های استان بین 32 تا 33 نفر است که این اداره کل با همکاری استانداری به دنبال جبران کسری کلاس های درس است.
شهری یادآور شد: اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بر اساس طرحی که با استانداری تهران تدوین کرده باید 12 هزار کلاس درس در چهار سال آینده احداث کند.
وی در خصوص تامین اعتبار ساخت سالانه سه هزار کلاس در شهرستان های استان تهران گفت: 25 درصد هزینه های ساخت کلاس های درس از منابع ملی و استانی دولت، 25 درصد توسط سازمان نوسازی مدارس از محل تبدیل زمین های مدارس به احسنت و 50 درصد هم توسط خیرین و سازمان های خیریه مانند کارخانه ها تامین می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه سازمان نوسازی مدارس نگاه ویژه ای به تجهیزات مدارس موجود دارد، اضافه کرد: 100 میلیارد ریال طی سال تحصیلی 97 98 برای نوسازی تجهیزات مدارس هزینه شده است.
به گزارش ایرنا، اداره کل شهرستان های استان تهران مجزا از پایتخت، 21 شهرستان استان را پوشش می دهد.
7247/6003