مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران گفت: از بین ۱۶۰ منطقه، با همکاری سازمان محیط زیست ۳۵ منطقه را برای استفاده گردشگران آفرودسوار انتخاب کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، چهل و ششمین ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۰ بهمن با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف کشور که مرتبط با ستاد سفر هستند، برگزار شد.
حسین اربابی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در این برنامه درباره سامانه ملی سفر با نام «۰۹۶۲۹» گفت: این سامانه از نوروز سال ۸۸ به منظور پاسخگویی به نیازهای گردشگران در جاده ها راه اندازی شده است. بعد از ۱۰ سال از شکل گیری آن امروز تقریبا همه اطلاعات پایانه ها، مراکز درمانی و هر آنچه که یک مسافر به آن در سفر نیاز دارد از این سامانه قابل دسترسی است.
وی افزود: بیش از ۱۴۶هزار تماس با این سامانه توسط مسافران گرفته شده است که عمده تماس ها درباره راه ها بوده، بخش مهمی از تماس ها نیز درباره مراکز اقامتی و هواشناسی بوده است. مردم در جاده ها تابلوهای مربوط به این سامانه را می بینند ولی هنوز تعداد این تابلوها کم است. از نمایندگان سازمان ها می خواهم این تابلوها در مسیرهای پرتردد نصب شود و همپای تمام تابلوهای اطلاع رسانی دیگر باید این سامانه نیز معرفی شود چون تقریبا می توان گفت کار تمام دستگاه ها را انجام می دهد.
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در ادامه گفت: در نوروز ۹۸ در برخی نقاط کشور سیل راه افتاد ولی ما مردم را کلا از سفر منع کردیم در حالی که باید آنها را هدایت می کردیم. امسال پایگاه VISITIRAN مسیرهای گردشگری و اماکن گردشگری را تعریف کرده است و اطلاعات این وبسایت که به عهده کانون گذاشته شده به زبان های اسپانیایی، انگلیسی، فارسی و چینی به روز شده است.
اربابی به ارائه چند پیشنهاد به نمایندگان دستگاه های عضو ستاد سفر پرداخت و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار