به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله علی خاتمی شامگاه سه شنبه در جمع عزاداران حسینی در موکب های اربعین استان زنجان در نجف ، حضور پرشور مسلمانان در پیاده روی اربعین را بسیار بی سابقه اعلام کردو گفت: این حضور وحدت مسلمانان جهان را نشان می دهد. 
وی اظهار کرد: پیاده روی اربعین ریشه تاریخی دارد و برپایی موکب ایرانی ها در کنار موکب عراقی ها نشان می دهد این دو کشور با هم وحدت دارند و با هم برادر هستند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه پیاده روی اربعین، نماد شور و شعور حسینی است، ابراز کرد: بیش از ۲۰ میلیون زائر با پای پیاده در کنار هم با عشق در مسیر پیاده روی برای حضرت امام حسین (ع) قدم برمی دارند.
خاتمی افزود: پیاده روی اربعین نشان از اقتدار و عزت شیعیان در برابر دشمنان جهان اسلام است و این حضور باشکوه دشمنان را خشمگین تر می کند.
وی تصریح کرد: حضور باشکوه مردم در پیاده روی اربعین نشان می دهد تا ابد و برای همیشه قیام عاشورا و واقعه کربلا ماندگار خواهد ماند و فراموش نمی شود. 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: مردم به عشق امام حسین (ع) قدم برمی دارند چرا که این راه مسیر عشق است. 
خاتمی گفت: خوشبختانه وحدت بین مردم ایران و عراق موج می زند و این بسیار مهم و با ارزش است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار