اروپا منتظر پایان دوران ترامپ است/ حضور آمریکا در خلیج فارس لزومی ندارد/تحریم ظریف نشانه عدم صداقت کاخ سفید برای مذاکره است/ ایران سر خم نمی کند/ انگلستان بازیگر کم اهمیتی است

ایلنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۸

استاد روابط بین الملل دانشگاه ام آی تی با تاکید بر نقش آمریکا در تنش های کنونی، تحریم ظریف را احمقانه و بی سابقه دانست و گفت: این اقدام نشان می دهد آمریکا در پیشنهاد مذاکره صادق نیست.
جان تیرمن (John tirman) مدیر اجرایی و پژوهشی مرکز مطالعات بین المللی دانشگاه ام آی تی آمریکا است. وی در حوزه روابط بین الملل، پناهندگان و مسائل حوزه خلیج فارس، تروریسم و حقوق بشر، جنگ و مناقشات بین المللی تحقیق، بررسی و تدریس کرده است.
حضور آمریکا در خلیج فارس لزومی ندارد
وی در مورد ائتلاف دریایی خلیج فارس گفت: در واقع حضور آمریکا در خلیج فارس لزومی ندارد. اما این حضور می تواند باعث سوءتفاهم و اشتباه محاسباتی شود و آتش جنگ در منطقه را شعله ور کند. سپاه پاسداران و ارتش آمریکا باید بدانند هر اقدامی می تواند بسیار خطرناک باشد.
انگلستان بازیگر کم اهمیتی است
ایران در شرایط سخت تسلیم نمی شود
تیرمن همچنین درباره نقش انگلستان در این تنش ها گفت: انگلستان بازیگر کم اهمیتی است. اما عامل اصلی تنش های کنونی خروج خودخواهانه آمریکا از برجام و اعمال تحریم هاست. اما ایران نشان داده است که در شرایط سخت سر خم نمی کند و تسلیم نمی شود. اتحاد میان ایران و سوریه تنها بهانه ای شده است که آمریکا برای اقدام نظامی از آن استفاده می کند.
ترامپ یک معامله گر است
مدیر پژوهشی مرکز مطالعات بین المللی دانشگاه ام آی تی آمریکا درباره مذاکره میان ایران و آمریکا با وجود تهدیدها و تحریم های ایالات متحده گفت: پیش بینی ترامپ بسیار سخت است. ترامپ در واقع جنگ نمی خواهد او یک معامله گر است
اروپا منتظر پایان دوران ترامپ است
وی درباره تلاش اروپا برای کمک به ...

سرخط اخبار