تهران- ایرنا- نتایج تازه ترین نظرسنجی در سرزمین های اشغالی نشان می دهد که ناکامی دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رهبر حزب لیکود در مقابله با شیوع ویروس کرونا و پرونده های متعدد فساد وی و اختلاس از اموال عمومی، محبوبیت این حزب را به شدت کاهش داده است.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "آی ۲۴" رژیم صهیونیستی، براساس نتایج نظرسنجی که روز چهارشنبه منتشر شد، حزب نتانیاهو درحالیکه در هشتم مردادماه ۹۹، ۳۱ کرسی را در اختیار داشت، ۲۹ کرسی را کسب می کند. حزب لیکود ۲۷ می (۷ خرداد ۹۹) ۴۱ کرسی را در اختیار داشته است.
این در حالی است که «ائتلاف راست یامینا» به رهبری نفتالی بنت وزیر جنگ و آموزش و پرورش پیشین نتانیاهو به ۲۱ کرسی افزایش یافته است تا اختلاف میان این حزب با لیکود به هشت کرسی کاهش یابد.
طبق این نظرسنجی که از سوی شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی انجام گرفته است، حزب «یش عتید» به رهبری «یائیر لاپید» ۱۷ کرسی، فهرست مشترک عربی ۱۵ کرسی و حزب "آبی و سفید" به عنوان رقیب سرسخت لیکود به رهبری "بنی گانتس" تنها ۹ کرسی به دست خواهند آورد.
اما پس از حزب آبی و سفید که با کاهش محبوبیت در میان ساکنان سرزمین های اشغالی رو به رو شده است، حزب شاس ۹، اسرائیل بیتنو (اسرائیل خانه ماست) به ریاست «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ مستعفی کابینه نتانیاهو هشت کرسی، یهودوت هاتوراه با هفت و حزب کوچک میرتس نیز پنج کرسی را به دست خواهند آورد.
طبق نظر سنجی، جناح راست گرا خود به تنهایی ۶۶ کرسی را به دست خواهد آورد و در صورت برگزاری انتخابات کنست، به تنهایی می تواند تشکیل کابینه دهد، درحالی که جناح میانه- چپ در صورت پیوستن فهرست مشترک عربی به این حزب، ۴۶ کرسی را در مجموع به دست می آورد.
کاهش محبوبیت حزب لیکود به رهبری نتانیاهو پس از آن انجام می شود که کابینه ائتلافی وی در مقابله با شیوع ویروس کرونا ناکام بوده است و بیشتر از ۱۳ هفته است که ساکنان سرزمین های اشغالی هر شنبه شب به خیابان ها می آیند و خواستار استعفای بی بی از مقام ...

سرخط اخبار