کارگر جوان که در طبقه هفتم و قسمت نمای ساختمان ۲۵ طبقه دچار آسیب دیدگی شده و در آستانه سقوط بود، توسط آتش نشانان نجات یافت.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ ساعت 14:36 روز گذشته درپی تماس کارگران ساختمانی با سامانه 125 مبنی بر احتمال سقوط کارگر از طبقات فوقانی یک ساختمان 25 طبقه، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران به سرعت آتش نشانان ایستگاه 69 و گروه امداد و نجات هشت به همراه خودروهای پشتیبانی را به محل حادثه واقع در بلوار کوهک، خیابان نسیم نهم اعزام کرد.
حسین زارع تیموری؛ رئیس ایستگاه 114 آتش نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: در یک ساختمان مسکونی 25 طبقه در حال ساخت، کارگری حدوداً 30 ساله در طبقه هفتم و در قسمت نمای این ساختمان مشغول به کار بود که ناگهان حین کار از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شد و در وضیعت کاملاً ناایمن قرار گرفت به طوریکه هر لحظه احتمال می رفت به پایین ساختمان سقوط کند.
وی افزود: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه پس از بررسی کامل و ارزیابی اولیه و ایمن سازی محل به دو گروه تقسیم شدند، گروه نخست پس از ورود به ساختمان در حال احداث و رفتن به طبقه هفتم ساختمان این کارگر ساختمانی را تثبیت کردند و همزمان گروه دوم نیز پس از عملیاتی کردن خودروی بالابر، توانستند این کارگر را که در آستانه سقوط قرار داشت، از قسمت نمای طبقه هفت به سطح زمین انتقال دهند.
بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ آتش نشانان پس از سپردن کارگر ساختمانی به عوامل اورژانس حاضر در محل برای انجام معاینات اولیه، تذکرات ایمنی لازم را به مدیر پروژه گوشزد کردند.
فردی که در کمتر از 24 ساعت 2 بار نجات داده شد! + تصاویر
نجات 2 کوهنورد آسیب دیده در عملیاتی طاقت فرسا + تصاویر

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار