دولت برای کنترل بازار باید کارت ارزاق کالاهای اساسی به مردم بدهد/ کالاهایی که با ارز 4200 تومانی خریداری می شوند پس از ورود به کشور با نرخ ارز نیمایی توزیع می شوند/ دولت نظارت درستی بر بازار ندارد/ قانون بودجه 98 اگر به درستی اجرا شود، فشارها بر مردم کاهش می یابد

اعتماد آنلاین شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۷

اعتمادآنلاین| احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با اعتمادآنلاین، با تاکید بر اینکه قیمت کالاهای اساسی همراه با نرخ ارز بالا رفت ولی با کاهش قیمت ارز پایین نیامده و همچنان بالا مانده، گفت: دلیل این اتفاق آن است که کنترل و نظارت درستی بر بازار وجود ندارد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وقتی ارز 4200 تومانی برای وارد کردن کالا از کشور خارج می شود و بعد از ورود به کشور، از آنجا که سیستم مناسب توزیع وجود ندارد، معمولاً کالا به قیمت ارز نیمایی یا بالاتر فروخته می شود.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: همین عامل باعث می شود قیمت کالاهای اساسی همچنان بالا بماند و کاهش نرخ ارز در کاهش قیمت کالاهای اساسی تاثیری نداشته باشد.
امیرآبادی فراهانی در پاسخ این پرسش که «برای کنترل و کاهش نرخ کالاهای مورد نیاز مردم چه باید کرد» توضیح داد: دولت باید قانون بودجه 98 را اجرا کند و کارت ارزاق برای کالاهای اساسی به مردم بدهد. اگر این اتفاق بیفتد و دولت قانون بودجه 98 مصوب مجلس را اجرا کند، شرایط اقتصادی مردم نسبت به قبل بهتر می شود و با کاهش قیمت کالاهای اساسی مواجه خواهیم شد که می تواند فشار اقتصادی و روانی واردشده بر مردم را تقلیل دهد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار