برخی از خوانندگان عرصه موسیقی تصمیم گرفتند، پرونده حرفه خود را در سال ۹۸ ببندند.

به گزارش خبرنگار حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، بخشی از فراز و نشیب های هنر اول در ایران ، مربوط به درگذشت هنرمندان و ورود موزیسین های تازه وارد، به این عرصه است. امسال مانند سال های گذشته، بخشی از این فراز و نشیب ها هم مربوط به کناره گیری و خداحافظی موزیسین ها و معرفی استعداد های شگفت انگیز بود. در این گزارش به چند نمونه از این اتفاقات اشاره می کنیم.
خواننده زیرزمینی بالاخره مجوز گرفت
بعد از مدت ها بی ثباتی ارکستر ملی ایران، از اواسط دهه ۹۰ این ارکستر جان دوباره گرفت. فریدون شهبازیان رهبر ثابت و مدیر هنری ارکستر ملی بود و بیشتر تغییرات در نوازندگان و خوانندگان گروه اتفاق می افتاد. در اتفاقی ناگهانی، شهبازیان اوایل سال ۹۸ از سمتش کناره گیری کرد.
شهبازیان از سِمت مشاور هنری بنیاد رودکی استعفا کرد
او در نامه ای خطاب به علی اکبر صفی پور مدیرِ وقت بنیاد رودکی نوشت: «مدیر عامل محترم بنیاد فرهنگی هنری رودکی. جناب آقای علی اکبر صفی پور با نام و یاد خدا، سلام، با عنایب به استعفای من از مدیریت هنری و رهبری دائم ارکستر ملی ایرا، به عرض می رساند، از این تاریخ کناره گیری خودم را به مشاور هنری بنیاد رودکی اعلام می دارم...»
ابتدا به نظر می رسید، استعفای شهبازیان به نوعی طرح انتقاد از عملکرد بنیاد رودکی یا دستگاه های فرهنگی است. پس از مدتی محمد الله یاری به خبرنگار ما گفت که شهبازیان بازنشسته شده و طبق قانون معافیت بازنشستگان، این موزیسین دیگر نمی تواست ارکستر ملی را همراهی کند.
حتی شهبازیان خیلی دوست داشت به ارکستر ملی بازگردد؛ او می گفت، زحمات زیادی برای این ارکستر کشیده است و نمی خواهد آن را از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار