نماینده مجلس سنای آمریکا درباره دیدارش با وزیر خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ توضیحاتی ارائه کرد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«کریس مورفی»، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا سه شنبه درباره دیدارش با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران اظهارنظر کرده و توضیحاتی ارائه کرده است.
ظریف و مورفی چند روز پیش در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با یکدیگر دیدار کرده بودند. پایگاه آمریکایی «فدرالیست» نخستین رسانه ای بود که این خبر را به نقل از یک منبع آگاه منتشر کرد، اما اشاره ای به محتوای گفت وگوی دو طرف نکرد.
مورفی سه شنبه بخشی از یادداشت های خود درباره سفرش به اوکراین و مونیخ را روی وب سایت meduim.com منتشر کرده است.
او در این مطلب که ظاهراً قبل از دیدارش با آقای ظریف نوشته شده برنامه هایش را از محورهایی که قرار است با وزیر خارجه ایران گفت وگو کند را ارائه کرده است.
مورفی از برنامه اش برای دیدار با وزیر خارجه ایران به عنوان «دیداری مهم» یاد کرده و نوشته است: «طی سال های گذشته هم در دوران اوباما و هم در دوران ترامپ من گاه با وزیر خارجه ایران، ظریف دیدار کرده ام. درباره ایران هیچ توهمی ندارم- آنها دشمن ما و مسئول کشتار هزاران آمریکایی و حمایت از گروه های تروریستی در سراسر خاورمیانه در سطحی غیرقابل قبول هستند، اما من فکر می کنم صحبت نکردن با دشمنان، خطرناک است.»
کریس مورفی در ادامه از سیاست «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران انتقاد کرده است.
او نوشته است: «رایزنی و مذاکره راهی برای کاستن از تنش ها و کاهش احتمال بحران است. البته ترامپ نفعی در انجام این کارها ندارد. طی سه سال گذشته هیچ کانال دیپلماتیک بین آمریکا و ایران وجود ندارد و تصادفی نیست که تنش ها تشدید شده و اخیراً به زخمی شدن بیش از ۱۰۰ سرباز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار