رئیس جمهور جمهوری آذربایجان ضمن طرح این ادعا که ارمنستان از روسیه درخواست کمک نظامی کرده، گفت کشورش برای برگزاری مذاکرات به منظور اعمال آتش بس در قره باغ کوهستانی آمادگی دارد. پیشتر رئیس جمهور ارمنستان در مصاحبه ای روسیه را یک میانجی قابل اعتماد در زمینه حل تنش قره باغ برشمرد. آرمن سرکیسیان» رئیس جمهور ارمنستان در مصاحبه خود با هفته نامه مصری «الاهرام» گفت: «روسیه یک میانجی مورد اعتماد و فعال در زمینه حل منازعه قره باغ است».

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان اعلام کرد کشورش آماده است مذاکرات درباره آتش بس در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی را برگزار کند.
به گزارش «اسپوتنیک»، علی اف به شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» گفت: «آن ها [طرف ارمنستانی] باید درخواست مشارکت نظامی مستقیم از روسیه را متوقف کنند. این بیهوده است. در تمام این مدت تلاش های نخست وزیر ارمنستان این بوده که از روسیه بخواهد برای جنگ با جمهوری آذربایجان نیرو بفرستد. این بسیار خطرناک است.» او تاکید کرد با درگیر شدن طرف ثالث در رویارویی نظامی بر سر این منطقه مخالف است.
در همین حال مقامات قره باغ کوهستانی از گلوله باران مناطق مسکونی از سوی باکو خبر داده اند.
درگیری ها در منطقه قره باغ علیرغم دو توافق آتش بس میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه دارد. روسیه، آمریکا و فرانسه از دو طرف خواسته اند بدون تعیین پیش شرط مذاکرات را از سر بگیرند؛ ترکیه در طرف دیگر گفته به هر شکل ممکن چه در مذاکرات و چه در درگیری از طرف آذری حمایت خواهد کرد.
پیشتر رئیس جمهور ارمنستان در مصاحبه ای روسیه را یک میانجی قابل اعتماد در زمینه حل تنش قره باغ برشمرد. آرمن سرکیسیان» رئیس جمهور ارمنستان در مصاحبه خود با هفته نامه مصری «الاهرام» گفت: «روسیه یک میانجی مورد اعتماد و فعال در زمینه حل منازعه قره باغ است».
درگیری های نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی از ۲۷ سپتامبر (۶ مهر) آغاز شد. نیروهای جمهوری آذربایجان برای اولین بار بعد از جنگ اول قره باغ توانستند آنسوی مرز مشترک با ایران را تا شهرک «آغ بند» واقع در نزدیکی مرز ارمنستان آزاد کنند.
برخی منابع غیررسمی می گویند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار