حماس، مشارکت برخی کشورهای عربی در نشست منامه را محکوم کرد

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹
جنبش مقاومت اسلامی فلسسطین به مشارکت برخی از کشورهای عرب منطقه در نشست ضد فلسطینی بحرین واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به مشارکت برخی از کشورهای عرب منطقه در نشست آتی منامه بحرین واکنش نشان داد.
این جنبش چهارشنبه (۲۲ خرداد) در بیانیه ای به اعلام آمادگی این کشورها جهت شرکت در این نشست اقتصادی منامه که روزهای چهار و پنجم تیر (۲۵ و ۲۶ ژوئن) برگزار شود، واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: «ما موافقت برخی از کشورهای عرب با مشارکت در نشست به دلیل تناقضی که با موضع واحد فلسطینی ها دارد، محکوم می کنیم».
به رغم محکومیت ها و واکنش های حماس به این نشست از زمان رسانه ای شدن آن از سوی آمریکا، «جرد کوشنر»، داماد یهودی و مشاور «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری این کشور دیروز سه شنبه اعلام کرد که مصر، اردن و مغرب در این نشست ضد فلسطینی شرکت خواهند کرد.
به رغم این ادعای کوشنر، مقام مسئولی در دولت اردن به الجزیره گفت که امان هنوز به این دعوت آمریکا برای مشارکت در این نشست پاسخی نداده است. از سوی دیگر، «سعد الدین العثمانی»، نخست وزیر مغرب در خصوص احتمال مشارکت کشورش در نشست منامه ابراز بی اطلاعی کرده است.
در بین کشورهای عربی تنها دولت لبنان از زبان جبران باسیل، وزیر امور خارجه این کشور رسما اعلام کرده است که در این نشست مشارکت نخواهد کرد.
طرح موسوم به «معامله قرن» که آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست ها مطرح کرده، به دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار شش میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن ها در «وطن جایگزین» یعنی کشورهای دیگر است.
به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در دولت آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل آویو به ...

سرخط اخبار