رئیس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار گفت: در روزهای سخت کنونی، صف آرایی در برابر تحریف، صورتی از جانفشانی برای وطن و چهره ای روشن از میهن دوستی است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در پیامی به مناسبت هفدهم مرداد؛ روز خبرنگار، اظهارداشت: ایران در فشار حداکثری تحریم و تکاپوی بی وقفه ی تحریف، به روایتگرانی محتاج است که واقعیت را از زیر آوار سنگین تحریف بیرون بکشند تا امیدِ استوار بر حقیقت، قضاوت ها و تحلیل ها را واقع بینانه تر نماید.
رئیس جمهور روز خبرنگار را نه فقط گرامیداشت یک حرفه و یک تخصص که یادآور ارزش های سترگی چون حقیقت جویی و آگاهی بخشی خواند و افزود: در روزگار کنونی که اخبار جعلی و روایت های عاری از حقیقت، امید و اعتماد شهروندان را نشانه رفته است ما بیش از هر زمانه ی دیگری نیازمند جستجوی بی امان واقعیت، آگاهی بخشی و روایت غیرجانبدارانه هستیم.
روحانی با اشاره به اینکه "جهانِ ما و ایرانِ ما همچنان نیازمند انسان هایی است که حقیقت را بر هر تعلقی ترجیح بدهند و بر پیچیدگی ها، ابهامات و تاریکی های روزگار ما نور بتابانند"، گفت: در ستیز روایت ها و دررویارویی داده های راست و دروغ و معتبر و نامعتبر، ایرانِ ما تمام قد به ستایش خبرنگارانی ایستاده که واقعیت را به تمامی چه با تلخ کامی ها و چه با کامیابی ها روایت می کنند.
رئیس جمهور تصریح کرد: باور داریم که آگاهی، سپری ستبر برای جامعه است و پناهی ایمن برای افکار عمومی که آینده ی ما به انتخاب ها و فرجام انتخاب ها، به بود و نبود آگاهی گره خورده است.
روحانی با بیان اینکه "خبرنگاران این روزها فراتر از مرزبانی حقیقت، مدافعان سلامت نیز بوده اند"، اظهارداشت: قهرمانان رویارویی ایران با همه گیری کرونا را هم در بیمارستان ها و نظام سلامت، هم در بخش تولیدی اقتصاد و هم در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار