سفر به بهشت ییلاقی ایران

شعار سال شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳
سوباتان نام ییلاقی است که در شهرستان تالش قرار دارد و به زبان محلی سووتون نام برده می شود. از شرق به جنگل های انبوه تالش از غرب به ییلاقات اردبیل و دریاچه نئور و از شمال به رودخانه خروشان لیسار و ییلاقات خطبه سار و از جنوب به منطقه ییلاق آسبومار جوکندان متصل است.

شعارسال: سفر را از دریاچه نئور آغاز کردیم
دریاچه نئور، دریاچه ای مابین شهرستان تالش و شهر اردبیل و خلخال می باشد دریاچه نئور، دریاچه طبیعی و آب شیرین می باشد، بارندگی های مناسب و وجود چشمه های فراوان سبب پایداری وضعیت دریاچه شده است
و بعد از دریاچه نئور، منطقه سوباتان را انتخاب کردیم .
برای رفتن به این منطقه، اگر بخواهیم از راه آسفالت برویم، مسیر آستارا یا خلخال را انتخاب می کنیم اما فاصله این دو منطقه بسیار کم است و می توان از مسیرهای فرعی به ییلاق سوباتان رسید، با آمدن فصل بهار زیبایی های این منطقه دوچندان شده است و با دیدن یخچال های طبیعی و گل های بهاری و چشمه های پر آب و بسیار خنک، زمین سبز و آسمان آبی، بسیار جذاب می باشد .
مسیری پر چالش و زیبا که بسیار مناسب برای آفرود سواران می باشد
طبیعت گردهای فاقد وسیله نقلیه نیزمی توانند با ماشین های محلی از این مسیر زیبا لذت ببرند .
سوباتان نام ییلاقی است که در شهرستان تالش قرار دارد و به زبان محلی سووتون نام برده می شود. از شرق به جنگل های انبوه تالش از غرب به ییلاقات اردبیل و دریاچه نئور و از شمال به رودخانه خروشان لیسار و ییلاقات خطبه سار و از جنوب به منطقه ییلاق آسبومار جوکندان متصل است .
این منطقه زیبا محل سکونت صدها خانوار لیساری است که در فصول بهار و تابستان و بخشی از پاییز در آن سکونت دارند .
از نقاط دیدنی سوباتان می توان، چشمه باتمان بلاق، غار گنج خانه، آبشار ورزان و … نام برد .
بعد از سوباتان مقصد بعدی مان منطقه زیبا درفک نام دارد. درفک نام قله ای در استان ...

سرخط اخبار