مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: باید توجه داشت مطالبات گندم کاران تسویه شده است. بخش عمده ای از آن به فاصله اندک با تحویل محصول در شهریورماه به کشاورزان پرداخت شد که شامل 94 درصد از مطالبات می شد. همچنین 6 درصد باقی مانده نیز 9 مهرماه سال جاری پرداخت شد.

مرتضی سعادتی کیا در رابطه با چگونگی وضعیت گندم در سال جاری گفت: در سال جاری 8 میلیون و 225 هزار تن از بیش از هزار و 100 کشاورز در سراسر کشور تهیه کرده ایم که ارزش آن به 208 هزار میلیارد ریال می رسد و از نظر مقدار نسبت به سال گذشته 7 درصد رشد وجود داشته است.
وی ادامه داد: همچنین از لحاظ ارزش 55 درصد و قیمت خرید تضمینی نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش داشته است. ضمن آنکه نرخ خرید تضمینی سال گذشته 1700 تومان بود و امسال به 2500 تومان رسیده و همین موضوع سبب شده که ما در ارزش رشد 55 درصدی داشته باشیم. چراکه بخشی مربوط به افزایش نرخ است و بخش دیگر آن مربوط به حجم محصول است.
سعادتی کیا اضافه کرد: باید توجه داشت مطالبات گندم کاران تسویه شده است. بخش عمده ای از آن به فاصله اندک با تحویل محصول در شهریورماه به کشاورزان پرداخت شد که شامل 94 درصد از مطالبات می شد. همچنین 6 درصد باقی مانده که ارزش پولی آنها هزار و 200 میلیارد تومان بود، 9 مهرماه سال جاری پرداخت شد.
وی ادامه داد: البته فصل خرید طبق دستورالعمل خرید تضمینی گندم که به ما ابلاغ شده تا پایان آذر ماه ادامه دارد. کشاورزانی که گندم داشته باشند و محصول شان را به دولت تحویل دهند به مراکز خرید ملکی ما به سطح استان ها مراجعه و گندم خود را عرضه کنند.
سعادتی کیا با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم رویه خاص خود را دارد در این زمینه توضیح داد: کشاورزان تا قبل از اینکه به مراکز خرید مراجعه کنند اطلاعات خود را از طریق سامانه جامع پهنه بندی وزارت جهاد کشاورزی به سامانه خرید از طریق وب سرویس منتقل می کنند و با مراجعه کشاورز اطلاعات هویتی و مقدار محصول قابل تحویل اعلام می شود. اما در صورتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار