معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد از تولید ماده کیتوزان از ستاره دریایی خلیج فارس خبر داد و گفت: این ماده دارای کاربرد در داروهای ضد سرطانی بوده و نمونه سازی آن انجام و به ثبت اختراع رسیده است.

سعید خیاط مقدم در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا در تشریح تازه ترین فعالیت ها و دستاوردهای علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد اظهار کرد: در راستای حرکت دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه های نسل 3 و 4 و شعار جهش تولید، رویکرد معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد حرکت به سمت سازوکارهای مرتبط با این موارد است.
وی اضافه کرد: ازجمله رویکردها تأکید بر ایجاد سراهای نوآوری با توجه به مزیت منطقه ای، توسعه مراکز رشد و حمایت از شرکت های دانش بنیان و ... است تا ضمن ایجاد ارتباط بین دانشگاه و جامعه، ظرفیت های خود را در این راستا متبلور کنیم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در پاسخ به این سوال پرسش که جدیدترین محصول علمی و دانش بنیان یا اختراع واحد مشهد چیست؟ عنوان کرد: برخی از آخرین دستاوردهای هسته ها و واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد که به مرحله تولید محصول و ثبت اختراع رسیده اند، عبارتند از دستگاه بایو پرینتر سه بعدی برای تولید بافت های زیستی مصنوعی که نمونه سازی آن انجام و به ثبت اختراع رسیده است.
خیاط مقدم اضافه کرد: استخراج ماده کیتوزان از ستاره دریایی خلیج فارس دارای کاربرد در داروهای ضد سرطانی و ماده ساپونین از خیار دریایی خلیج فارس از محصولاتی بوده که نمونه سازی آن انجام و به ثبت اختراع رسیده است.
وی بیان کرد: نمونه سازی دستگاه تشخیص اصالت اسناد کاغذی نیز انجام و به ثبت اختراع رسیده است. همچنین اپلیکیشن ارزش گذاری بر فعالیت کاربران در فضای مجازی و دیجیتالی (اردبیت) در مرحله ارائه خدمات به کاربران است.
سرنگ «قفل شونده در فشار منفی» در مرحله تولید انبوه 
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار