اکو ظرفیت تبدیل به پل ارتباطی بین آسیا و اروپا را دارد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
اکو ظرفیت تبدیل به پل ارتباطی بین آسیا و اروپا را دارد
اسلام آباد - ایرنا - رئیس جمهوری پاکستان در دیدار دبیر کل ایرانی سازمان همکاری اقتصادی (ECO) گفت: اکو از ظرفیت و توانایی های لازم برای تبدیل شدن به پل ارتباطی میان آسیا و اروپا برخوردار است.

به گزارش روز جمعه ایرنا و به نقل از رسانه های دولتی پاکستان، 'عارف علوی' در دیدار 'هادی سلیمانپور' دبیرکل ایرانی سازمان اکو در اسلام آباد افزود: پاکستان برای تسهیل در فعالیت های حمل و نقل کالا به همسایگان و استفاده از فرصت های تجاری با اعضای کو در حال ارتقای زیرساخت های جاده ای و ریلی خود است.
وی تاکید کرد: پاکستان با نوسازی ارتباطات جاده ای و شبکه ریلی خواهان گسترش تجارت در منطقه به ویژه با اعضای اکو است.
عارف علوی اظهار داشت: برای توسعه و رفاه در منطقه نیاز به شناسایی اولویت های مهم سازمان اکو، افزایش زیرساخت های حمل و نقل و ارتباطات، تسهیل در امر تجارت و ترویج سرمایه گذاری می باشد.
وی تاکید کرد: چشم انداز 2025 اکو نقشه راه در مسیر اجرا اهداف این سازمان محسوب می شود و پاکستان با هدف دستیابی به اهداف مندرج در چارچوب چشم انداز اکو اقدامات لازم را انجام می دهد.
رئیس جمهوری پاکستان گفت: معتقدیم که اجرای قوی قراردادهای تجاری اکو گام رو به جلو در مسیر رفع موانع تجاری و ایجاد یک منطقه آزاد برای تجارت است که این موضوع یکی از بندهای مهم چشم انداز 2025 اکو می باشد.
دبیرکل ایرانی سازمان ...

[ مشاهده متن کامل اکو ظرفیت تبدیل به پل ارتباطی بین آسیا و اروپا را دارد ایرنا ]