ویروس کرونا ملاحظه نام ها و درجه ها و عنوان ها را نمی کند، هر تجمع انسانی می تواند تبدیل به کانونی برای گسترش بیش از پیش این بیماری در سراسر کشور شود! فرقی هم نمی کند این تجمعات در کجا و با چه بهانه ای برگزار شده است!
همدردی نزدیک ترین و همنشین ترین کلمه همراه با مرگ در میان ماست! هم به واسطه فرهنگ باستانی و آداب و رسومی که نسل به نسل و سینه به سینه در ایران به یادگار مانده است و هم به واسطه فرهنگ تشیع و توصیه های اسلام بر بزرگداشت درگذشتگان و آداب تشییع و تدفین در هنگام مرگ، که در کشور ما بسیار پر رنگ دیده می شود.
اما حالا به ناگاه سروکله ویروسی پیدا شده که همه ابعاد زندگی ما را دگرگون ساخته و تحمل آثارش برای ما سخت و دشوار است! اما دشوارتر از همه آنها حذف همراهی ها و همدردی ها در بزنگاه از دست دادن عزیزان است. این روزها هر کدام از ما اگر عزیزی را از دست بدهیم، خواه قربانی این ویروس منحوس باشد، خواه به دلیل و بهانه ای دیگر چشم از این جهان فرو بر بندد، باید به تنهایی و در سکوت این مصیبت را تحمل کنیم، اتفاقی که با تدبیر درست مسئولان در حال اجرا شدن است و مردم ایران با همه دشواری هایش با صبری مثال زدنی و درکی درست و عمیق از آنچه در پیرامون ما در حال رخ دادن است آن را به جان خریده اند.
اما در این میان به ناگاه تصاویری منتشر می شود حیرت انگیز؛ تصاویری از برگزاری باشکوه و شلوغ تشییع یکی از سرداران سپاه در وردآورد استان البرز، تصاویری که نشان می دهد شاید قریب به 1000 نفر از مردم برای تششیع پیکر سردار اسداللهی گردهم آمدند.
پیش از آنکه وارد هر بحثی درباره شیوع بیماری کرونا شویم و پیش از آنکه به مقایسه اهمیت برگزاری چنین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار