قیمت خودرو دنده عقب گرفت

قدس آنلاین چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۸
با جمع شدن دلال ها از بازار، افزایش عرضه خودرو و نزولی شدن نرخ ارز، قیمت بسیاری از خودروها به قیمت فروردین ماه بازگشته است؛ در این بازار پراید با عقب گردی سریع به شهریور سال گذشته، پرچمدار کاهش قیمت در میان خودروها به شمار می رود.

قدس آنلاین : با جمع شدن دلال ها از بازار، افزایش عرضه خودرو و نزولی شدن نرخ ارز، قیمت بسیاری از خودروها به قیمت فروردین ماه بازگشته است؛ در این بازار پراید با عقب گردی سریع به شهریور سال گذشته، پرچمدار کاهش قیمت در میان خودروها به شمار می رود.
قیمت خودرو که از خرداد سال گذشته به دنبال جهش نرخ دلار شیب صعودی گرفته بود، جهت حرکت خود را تغییر داده و مسیر سراشیبی را در پیش گرفته است، تا آنجا که بهای برخی از انواع خودرو تا 40 درصد کاهش داشته است.
اکنون بازار در رکود است و همه با خوشبینی منتظر مانده اند تا خودرو به قیمت منطقی تری برسد. خودروسازان می گویند مشکلات تأمین قطعات خودرو تا حدی برطرف شده و علاوه بر این، خودروهای ناقص کف کارخانه که قرار بود تا پایان تابستان به بازار عرضه شوند، عرضه شده اند؛ همچنین با تغییرات مدیریتی که در بدنه شرکت های خودروسازی اتفاق افتاده، آن ها وعده داده اند تولید خودرو در ماه های آینده افزایشی باشد.
خودروهای پرتیراژ در بازار
برای اینکه بدانید در بازار چه خبر است، نوسان قیمت خودروهای پرتیراژ را با هم مرور می کنیم. سال گذشته پراید 22 میلیون تومانی ناگهان به 49 میلیون تومان رسید و کمی بعد درست در خرداد 98 مرز 50 میلیون تومان را هم رد کرد. حالا قیمت این خودرو به 42 میلیون تومان رسیده و درواقع به قیمت شهریور97 عقب گرد کرده است.
نگاهی به روند تغییرات قیمت سایر خودروها از فروردین 98 تاکنون نشان می دهد بهای خودرو درحال عقب گرد به نرخ های فروردین است. ساینا در فروردین 54 میلیون و 430 هزار تومان بود، درحالی که همین خودرو در خرداد به 60 میلیون و 700 هزار تومان صعود کرد و اکنون به 55 میلیون و 400 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار