رهبر جنبش انصارالله یمن به مناسبت پنجمین سال ایستادگی یمن در برابر تجاوز ائتلاف سعودی و ورود این جنگ به سال ششم سخنرانی کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز -پنجشنبه- به مناسبت پنجمین سال ایستادگی یمن در برابر تجاوز ائتلاف سعودی و ورود این جنگ به سال ششم سخنرانی کرد.
وی طی این سخنرانی گفت: «از لحظه اول این تجاوز از کشنده ترین سلاح ها برای هدف گرفتن و تخریب تمام امکانات خدماتی یمن استفاده شد. بنابراین مساجد، مدارس، دانشگاه ها، منازل، پل ها، بندرها و فرودگاه ها هدف گرفته شد و حتی از آثار تاریخی هم نگذشتند.»
او همچنین مقاومت ملت یمن در برابر ائتلاف سعودی را یک ایستادگی اسطوره ای و بی نظیر در تاریخ این کشور خواند.
وی در ادامه عنوان کرد:«کسانی که در میدان نبرد حضور داشتند نقش بزرگ تری در مبارزه با حملاتی ایفا کردند که قصد اشغال کشورمان را داشت. مردانی که در میدان نبرد بودند ثابت کردند که در سایه تمام مشکلات همچنان پایدار هستند.»
رهبر انصارالله یمن در ادامه تاکید کرد: «ائتلاف با توجه به امکانات زیاد خود و برخورداری از پوشش بین المللی گمان می کرد طی چند هفته یا نهایتا چند ماه کار یمن را یکسره می کنند. اما پس از اینکه در این موضوع شکست خورد به کشتار، توطئه و برنامه های دیگر مانند فتنه انگیزی روی آورد تا اراده و روحیه ملت یمن را تضعیف کند اما به خواست خدا و بیداری ملت شکست خورد.»
رهبر انصارالله یمن گفت: «ایستادگی ملت یمن با توکل به خدا ادامه خواهد داشت و تمام توطئه ها را شکست خواهد داد. دشمن به یک شکست واقعی رسیده و بر سر این موضوع اتفاق نظر وجود دارد.»
وی گفت: «ارتقای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار