آیت الله سبحانی: برخی را برای رفت و آمد با حجاب نامناسب در خیابان ها اجیر کرده اند! / اگر صبر داشته باشیم فشارهای دشمن کارساز نخواهد بود

ابنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا حضرت آیت الله العظمی «جعفر سبحانی» از مراجع معظم تقلید شیعیان درس تفسیر  ماه مبارک رمضان، از اوضاع حجاب انتققاد کرده و فرمودند: بدخواهان برخی را با حجاب نامناسب برای رفت و آمد در خیابان های شهرهای مذهبی اجیر کرده اند.
ایشان ظهر امروز پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 در سلسله مباحث تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد، با اشاره به ارزش و اهمیت انقلاب اسلامی اظهار داشتند: ما انقلاب کرده ایم که اسلام بر همه مسائل حاکم باشد.
معظم له افزودند: با توجه به فشارهای بین المللی دشمن زیاد باید صبر پیشه کنیم و مقاوم باشیم زیرا رمز پیروزی بر مشکلات مقاومت است و اگر مقاومت کرده و صبر داشته باشیم مشکلات و فشارهای دشمن کارساز نخواهد بود.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نفوذ فرهنگی دشمن و با انتقاد از وضعیت حجاب در شهر مقدس قم بیان کرد: شهرمقدس قم آشیانه اهل بیت (ع)، ام القرای اسلام و خاستگاه انقلاب اسلامی است و باید دانست که وضع کنونی حجاب در این شهردر شأن پیشینه درخشان آن نیست.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه ادامه داد: بدخواهان حکومت اسلامی برای نابه سامان جلوه دادن اوضاع فرهنگی جامعه برخی را اجیر می کنند تا با حجاب نامناسب در خیابان های شهرهای مذهبی رفت و آمد کنند.
آیت الله سبحانی تصریح کرد: بدحجابی هایی که در قم مشاهده می شوند ارتباطی با بانوان اصیل قمی ندارد، امروز باید دانست که دشمن تنها از حربه های اقتصادی به جامعه اسلامی فشار نمی آورد بلکه توطئه های فرهنگی نیز دارد.
وی با اشاره به آیه 57 سوره توبه افزود: ایمان انسان باید حقیقی باشد، ایمان منافقان زبانی بوده و صرفاً برای انگیزه های مادی ...