دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا و نامزد جمهوری خواهان و جو بایدن نامزد دموکرات ها، شامگاه سه شنبه به وقت محلی این مناظره را آغاز کردند و نود دقیقه فرصت دارند تا دیدگاه های خود را در مورد شش موضوع سوابق ترامپ و بایدن، دیوان عالی آمریکا، کووید- ۱۹، اقتصاد، مسائل نژادی و خشونت در شهرها و یکپارچگی انتخابات تشریح کنند.

بین المللل تابناک: دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا و نامزد جمهوری خواهان و جو بایدن نامزد دموکرات ها، شامگاه سه شنبه به وقت محلی این مناظره را آغاز کردند و نود دقیقه فرصت دارند تا دیدگاه های خود را در مورد شش موضوع سوابق ترامپ و بایدن، دیوان عالی آمریکا، کووید- ۱۹، اقتصاد، مسائل نژادی و خشونت در شهرها و یکپارچگی انتخابات تشریح کنند.
مجری این برنامه کریس والاس از فاکس نیوز است و هیچ آگهی بازرگانی بین این مناظره پخش نخواهد شد.
نخستین سوال درباره دیوان عالی و گزینه جانشین کرسی خالی این دیوان پرسیده شد که ترامپ گفت: ما انتخابات را بردیم و حق داریم که این انتخاب را انجام دهیم، اگر دموکرات ها بر سر کار بودند، این کار را به سرعت انجام می دادند.
جو بایدن نامزد دموکرات ها هم در این باره اظهار کرد: مردم آمریکا حق دارند، تصمیم بگیرند که نامزد دیوان عالی کیست. الان ما وسط انتخابات هستیم و آغاز شده است. ده ها هزار نفر رای خود را داده اند و باید صبر کنیم تا مردم آمریکا مشخص کنند چه کسی را برای رئیس جمهوری برمی گزینند.
وی افزود: من مشکلی با این قاضی برگزیده ندارم، اما اگر اختلاف بر سر بیمه همگانی به دیوان عالی برود، بیش از ۱۰۰ میلیون نفر متضرر می شوند.
ترامپ در این مناظره بایدن را به افکار سوسیالیستی متهم کرد و گفت: من هنوز رئیس جمهور هستم و سنا را در اختیار داریم.
بایدن پاسخ داد: ۲۰۰ هزار نفر تحت کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند.
ترامپ: اگر شما بودید ۲ میلیون نفر در اثر کووید-۱۹ جان می باختند.
سوال دوم درباره بیمه خدمات درمانی موسوم به اوباما کر بود؛ از ترامپ پرسید در این چهار سال می خواستید که طرح جایگزین را ارائه دهید، اما تا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار