رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، بر لزوم استقرار مددکاران اجتماعی در پاسگاه ها اشاره کرد و گفت: مددکاران نقش مهمی در ایجاد سازش و کاهش پرونده های قضائی دارند.

سیدحسن موسوی چلک، در گفتگو با خبرنگار مهر ، در خصوص استقرار مددکاران اجتماعی در کلانتری ها، افزود: از سال ۷۹ حوزه مددکاری اجتماعی در فرهنگسرای خانواده سابق و جوان فعلی راه اندازی شد و واحد مددکاری اجتماعی برای تقویت رویکرد اجتماعی پلیس توسعه پیدا کرد که این موضوع اجتناب ناپذیر است.
وی با اشاره به اینکه دو دهه از تجربه زیستی پلیس در حوزه مددکاری اجتماعی می گذرد، گفت: طی این مدت تلاش شد برای توسعه کمی و کیفی، کارهایی انجام شود و حوزه مددکاری اجتماعی در سراسر کشور آماده همکاری با نیروی انتظامی است.
موسوی چلک گفت: تجربه پلیس در این حوزه می تواند فرصتی باشد برای تولید دانش در حوزه مددکاری اجتماعی و نیروی انتظامی باید اختیارات قانونی برای حضور مددکاران را بیش از این افزایش دهد.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، ادامه داد: در بسیاری از مواقع برای تصمیم گیری و کمک برای افرادی که دچار درگیری و نزاع شده اند از حضور مددکاران اجتماعی استفاده می شود و نقش دیگر این افراد که باید پررنگ شود، میانجیگری است.
موسوی چلک گفت: ظرفیت مددکاران اجتماعی مستلزم این است که این افراد در اولویت سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها قرار گیرند و این فرصتی برای ارائه خدمات بهتر به مردم ایجاد می کند. با توجه به شرایط و مؤلفه های تعیین کننده در حوزه جرم، مددکاران اجتماعی اثربخشی ویژه ای در ایجاد سازش و کاهش پرونده های قضائی دارند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر در برخی از کلانتری ها از حضور مددکاران اجتماعی استفاده می شود ولی اولین واحدی که مردم مراجعه می کنند پاسگاه ها هستند که خلاء حضور مددکاران همچنان در آنجا احساس می شود که البته پلیس هم در نظر دارد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار