رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال بارندگی های اخیر درمنطقه بلوچستان در حال حاضر بیشترین ملخ صحرایی در شهرستان فنوج گزارش شده است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان ، به نقل از جهاد کشوارزی ، غلام حیدر زورقی در نشست ستاد گیاه پزشکی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: به دنبال بارندگی ها ی اخیر درمنطقه بلوچستان و براساس هشدار دبیر کمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی فائو مبنی بر احتمال مهاجرت مجدد ملخ صحرایی از مناطق تولید مثل تابستانه در مرز بین کشورهای هند و پاکستان به سوی نوار ساحلی دریای عمان خصوصا جنوب استان سیستان و بلوچستان، متأسفانه در اوایل آبانماه سال جاری آفت ملخ صحرایی وارد بخشی از مناطق در شهرستان های چابهار، سرباز، نیکشهر و فنوج شد و در حال حاضر بیشترین ملخ صحرایی در شهرستان فنوج گزارش شده است.
آفت ملخ های صحرایی کشاورزی استان بوشهر را تهدید می کند
احتمال هجوم دوباره ملخ صحرایی به کشور از سمت عربستان و هند
نامه حجتی به جهانگیری/ حمله دوباره ملخ ها به کشور در پیش است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل کشت وکار محصولات زراعی و افزایش سبزینگی در مناطق جنوبی استان بر اثر بارندگی های ماههای قبل ، حرکت ملخ های بالدار به این مناطق می تواند یک خطر جدی برای بخش کشاورزی محسوب شود.
وی تصریح کرد: در هجوم آفت ملخ صحرایی در اسفند ماه سال گذشته به استان، سازمان جهادکشاورزی استان با بسیج کلیه امکانات، در سطح 211 هزار و 535 هکتار با ملخ صحرایی مراتع و اراضی زراعی استان مبارزه نموده و مانع آسیب رسانی به بخش کشاورزی استان شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به رصد وردیابی این آفت در شهرستانهای جنوبی استان توسط کارشناسان حفظ نباتات سازمان ،از همه بهره برداران بخش کشاورزی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار