جو بایدن گفت:

۲۰درصد از مرگ و میر کرونا، برای آمریکا با ۴درصد از جمعیت جهان

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۶:۴۱
آمریکا چهار درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد، اما ۲۵ درصد از موارد تایید شده کووید ۱۹ در جهان و حدود ۲۰ درصد از تمام مرگ کووید متعلق به آمریکا است.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز، جو بایدن گفت: در حالی که آمریکا چهار درصد از جمعیت جهان را دارد، بیست درصد از مرگ کووید ۱۹ متعلق به آمریکا است
جو بایدن گفت: ما در سال گذشته نمی توانستیم به دولت فدرال برای اقدام فوری و هماهنگی متکی باشیم و شاهد هزینه فاجعه بار این ناکامی بوده ایم، سه تا چهار هزار مرگ در هر روز. تا به امروز بیش از ۲۴ میلیون آمریکایی آلوده شدند.
وی گفت: آمریکا چهار درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد، اما ۲۵ درصد از موارد تایید شده کووید ۱۹ در جهان و حدود ۲۰ درصد از تمام مرگ کووید متعلق به آمریکا است. ما چهار درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهیم. این همه گیری به صورت غیرمتناسب است. در حقیقت، شاهد هستیم سیاه پوستان، لاتین ها و بومیان آمریکایی حدود چهار برابر بیشتر از سفیدپوستان آمریکایی بستری می شوند و سه برابر بیشتر می میرند. بیمارستان ها دیگر تخت ندارند.
جو بایدن گفت: من نامیدی و دلسردی بسیاری از آمریکایی ها و احساس آنها را درک می کنم. من متوجه هستم بسیاری از فرمانداران، شهرداران و مسئولان ناحیه ها و سران قبایل احساس می کنند به حال خود رها شده اند و طرح ملی برای عبور آنها از بحران وجود ندارد. اجازه بدهید بسیار صریح بگویم. مسائل قبل از آن که بهتر شوند، بدتر می شوند. مراسم یادبودی که ما دو شب پیش گرفتیم، متاسفانه آخرین آن نخواهد بود. میزان مرگ احمتالا تا ماه آینده به پنج هزار نفر برسد.
کپی لینک https://www.iribnews.ir/00CYzJ
خبرهای مرتبط
انتقاد مک کانل از عملکرد رئیس جمهور جدید آمریکا
مخالفت تام کاتن با انتخاب نماینده آمریکا در امور ایران
ابتلای ۹۷ میلیون و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
کارخانه در آتش
کارخانه در آتش
لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر .