پخش مجموعه تلویزیونی شهرآماده، با رویکرد افزایش آگاهی و آمادگی عمومی شهروندان در مواجهه با حوادث طبیعی و ترویج فعالیت های داوطلبانه شهروندان در حوزه مدیریت بحران محلات شهر تهران که در ۲۲ قسمت تولید شده از ابتدای هفته جاری از شبکه۵ سیما آغاز شده است.
 به گزارش ایلنا، هرقسمت از دوره اول این برنامه در قالب یک مجله تلویزیونی با مدت زمان تقریبی ۵ تا ۱۰ دقیقه به مروری بر ظرفیت های موجود مدیریت بحران محله (هر قسمت، یکی از محلات شهر تهران)، معرفی برخی از آسیب پذیری های محله و ارائه راهکارهای بهبود و کاهش آنها، آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی شهر تهران (یک مخاطره درهرقسمت) و بیان تجربه های اعضاء گروه های داوطلب مردمی «دوام» می پردازد.
بر اساس این گزارش، تهیه و تولید مجموعه تلویزیونی «شهرآماده» با همکاری معاونت های تخصصی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲گانه و اعضاء گروه های داوطلب مردمی "دوام" محلات مرتبط و تیم تولید شبکه۵ سیمای جمهوری اسلامی ایران (شبکه تهران)، با رویکرد افزایش آگاهی و آمادگی عمومی شهروندان در مواجهه با حوادث طبیعی و ترویج فعالیت های داوطلبانه شهروندان در حوزه مدیریت بحران محلات شهر تهران، از پاییز سال گذشته آغاز شده است. تصویربرداری و تولید برنامه در سایه محلات، در دست اقدام می باشد.
قسمت های تولید شده مجموعه تلویزیونی شهرآماده تا کنون در محلات ازگل، گلابدره و زعفرانیه، منطقه۱ - محله سعادت آباد، منطقه۲ - محله حکیمیه، منطقه۴ - محله شهران شمالی، منطقه۵ - محله امیرآباد و جمال زاده منطقه۶ - محلات حشمتیه و ارامنه، منطقه۷ - محلات هفت حوض، فدک و تسلیحات، منطقه۸ - محلات ...

عناوین مهم خبری