|معصومه شمسینی غیاثوند |
تصمیم صداوسیما بر عدم پخش سه برنامه تلویزیونی ازجمله «ثریا» و «جهان آرا» با انتقادهای بسیاری همراه است. درحالی که گفته می شود این تصمیم صداوسیما پس از فشار حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور صورت گرفته، بسیاری از کارشناسان رسانه بر این باور هستند که این تصمیم منجر به ریزش مخاطبان تلویزیون خواهد شد و به نقش اصلی رسانه ملی که ایجاد شفاف سازی در جامعه است خدشه وارد می شود.
 محسن مقصودی، تهیه کننده برنامه تلویزیونی ثریا با اشاره به برخی تلاش ها برای جلوگیری از پخش زنده این برنامه تأکید کرد: «برخی می خواهند شأن رسانه ملی را در حد روابط عمومی مجیزگوی دولت پایین بیاورند و امیدواریم که مدیران صداوسیما خودشان اجازه ندهند دیگران شأن رسانه ملی را تا این حد کوچک کنند.» 
این تهیه کننده با انتقاد از فشارهای دولت برای عدم پخش زنده ثریا گفت: « البته در ماه های اخیر با زیادشدن برخی فشارهای آشنا و ناآشنا، در چند نوبت تلاش شده بود که برنامه ثریا ضبطی بشود که با توضیحات و نامه نگاری ها با مدیران محترم این موضوع حل شده بود، اما نمی دانم دوباره چه شده است!»
مقصودی بابیان اینکه برخی می خواهند شأن رسانه ملی را در حد روابط عمومی مجیزگوی دولت پایین بیاورند، تأکید کرد: « برنامه ثریا اگر زنده نباشد، به معنای واقعی کلمه مرده است و برنامه مرده به هزار دلیل نمی تواند دیده بان دستاوردها و چالش های مسیر پیشرفت ایران باشد. محافظه کاری قتلگاه انقلاب است و رسانه انقلابی نیز با محافظه کاری میانه ای ندارد. بر این باوریم حرکت به سمت قله های پیشرفت و آرمان های انقلاب اسلامی، بدون نقد منصفانه و امیدآفرین محقق نخواهد شد.
همچنین پس ازآنکه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار