رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین گفت: ظهر امروز ۲ نفر از هم وطنان ما در شهر آوج دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند و تلاش تکنسین های اورژانس در این زمینه بی نتیجه ماند و این عزیزان فوت شدند.

به گزارش فارس، سهیل سلطانی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین در گفت وگو با خبرگزاری فارس در قزوین گفت: ساعت ۱۴:۰۰ امروز تماسی با مرکز کنترل و هدایت عملیات اورژانس ۱۱۵ قزوین حاصل شد که حکایت از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در شهر آوج روستای نقاش داشت.
وی افزود: پس از این تماس، یک دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ از آوج به محل حادثه اعزام شد و پس از بررسی محل حادثه توسط تکنسین های اورژانس، مشخص شد یک خانوادهٔ 2 نفره دچار مسمومیت با گاز co شده اند.
این مسؤول اظهار کرد: پس از معاینهٔ این ۲ هم وطن که یک آقای 70 ساله و یک خانم 65 ساله بودند، مشخص شد که این عزیزان علائم حیاتی ندارند، سریعاً اقدامات درمانی در جهت احیای مددجویان آغاز شد که متأسفانه نتیجه ای در پی نداشت.
وی خاطرنشان کرد: متوفیان تحویل عوامل انتظامی حاضر در محل شدند و علت حادثه توسط عوامل آتش نشانی در دست بررسی است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین در پایان عنوان کرد: گاز مونواکسیدکربن گازی بی بو و بی رنگ است و لازم است هم وطنان عزیز در صورت بروز علائمی از قبیل سردرد، سرگیجه و تهوع فوراً درب ها و پنجره ها را باز کرده و در هوای آزاد قرار بگیرید و با شمارهٔ ۱۱۵ تماس حاصل کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار