IDC: رشد 7 درصدی بازار اسمارت فون هند در سه ماهه نخست 2019 با وجود افت 6 درصدی بازار جهانی

موبایل ایران چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۰

واحد خبر mobile.ir : موسسه پژوهشی IDC در روز دوشنبه 13 می سال جاری میلادی (23 اردیبهشت) گزارش خود را از وضعیت بازار اسمارت فون هند در فصل نخست 2019 منتشر کرد . یافته های بخش بررسی فصلی بازار موبایل آسیا/اقیانوسیه IDC از شروع خوب بازار هند در سه ماهه منتهی به مارس سال جاری خبر می دهد، به طوری که مجموع گوشی های هوشمند عرضه شده در هند طی سه ماهه اخیر با 7.1 درصد رشد سالانه به 32.1 میلیون واحد رسیده است. این در حالی است که بر اساس گزارش تازه IDC ، بازار جهانی اسمارت فون در سه ماهه نخست 2019 با 6.6 درصد افت سالانه روبه رو شده است.
Redmi Note 7 Pro
با وجود رشد سالانه بازار گوشی های هوشمند در کشور هند، حجم بالای کالاهای موجود باقیمانده از فصل پیش در کانال های فروش باعث شده که میزان عرضه این بازار در سه ماهه اخیر نسبت به سه ماهه چهارم 2018 با 8.4 درصد کاهش مواجه شود.
گزارش IDC نشان می دهد که در سه ماهه منتهی به مارس 2019، شیائومی با در دست داشتن 30.6 درصد از سهم بازار در جایگاه نخست و پس از آن سامسونگ با 22.3 درصد از سهم بازار در مکان دوم قرار گرفته است. سه شرکت ویوو با سهم بازار 13 درصدی، اوپو با سهم بازار 7.6 درصدی و در نهایت Realme با 6 درصد از سهم بازار، نیز رتبه های سوم تا پنجم را در بازار اسمارت فون هند از آنِ خود ساخته اند.
به گفته اوپاسانا جاشی (Upasana Joshi)، معاون پژوهشی در IDC هند، با وجود قوانین تازه دولت هند درباره تجارت الکترونیکی، کانال های فروش آنلاین سرعت فعالیت خود را مدیریت و در سه ماهه نخست 2019، رشد سالانه 19.6 درصدی را ثبت کرده اند. به لطف عرضه محصولات جدید و تخفیف های گسترده و جذاب از سوی ...