یکی از سوالات مهم درمورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ این است که آیا پس از ابتلا و بهبودی، دربرابر آن مصونیت کسب می کنیم یا مجددا دچار عفونت می شویم.

در شرایطی که شمار مبتلایان به بیماری نوظهور کووید ۱۹ در سرتاسر جهان از ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفته است و بیش از یک میلیارد نفر در خانه هایشان محصور شده اند، دانشمندان درحال کشمکش با یکی از مهم ترین سوالات درمورد این بیماری دنیاگیر هستند: آیا افرادی که از عفونت جان سالم به در می برند، دربرابر ویروس ایمن می شوند؟
پاسخ سوال مذکور به چند دلیل مهم است. مثلا افرادی که مصونیت آن ها تایید می شود، می توانند از خانه های خود خارج شده و به تقویت نیروی کار کمک کنند تا زمانی که واکسنی برای بیماری در دسترس قرار گیرد. مخصوصا، کارکنان مراقبت های بهداشتی که ایمنی آن ها مشخص می شود، می توانند مراقبت از افرادِ به شدت بیمار را ادامه دهند. همچنین، افزایش ایمنی در جامعه راه پایان همه گیری است: هرچه تعداد افرادی که می توانند دچار عفونت شوند، کمتر شود، ویروس کرونا فرصت عفونی کردن را از دست می دهد و حتی آسیب پذیرترین شهروندان نیز دربرابر تهدید محافظت می شوند.
ایمنی ممکن است همچنین درمانی زودهنگام فراهم کند. آنتی بادی های جمع آوری شده از بدن افرادی که از بیماری کووید ۱۹ بهبودی حاصل کرده اند، ممکن است برای کمک به افرادی که درحال مبارزه با این بیماری هستند، مورد استفاده قرار گیرد. اخیرا سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از پلاسمای بیماران بهبودیافته را برای درمان برخی از موارد شدید تایید کرد. اندرو کومو ، فرماندار نیویورک نیز اعلام کرده است که نیویورک اولین ایالتی خواهد بود که آزمایش سرم افرادی را که از کووید ۱۹ بهبود یافته اند، برای درمان کسانی که به شدت بیمار هستند، آغاز می کند. آقای کومو گفت:
این یک کارآزمایی برای افرادی است که در شرایط جدی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار