سخنگوی دولت: افزایش ۹۰ درصدی ذخیره کالاهای اساسی در بنادر/ برکناری «صالحی» با دستور رئیس جمهور نبود

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱
سخنگوی دولت از افزایش 69 درصدی واردات در یک سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: حجم نهاده های دامی و کالاهای اساسی در بنادر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 90 درصد بیش تر است .

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: یاد زنده یاد مرحوم ابوترابی آزاده بزرگمان را گرامی می داریم.
وی ادامه داد: در مقدمه دو خبر برای تهرانی ها داریم، موضوع کشت با آب های آلوده در جنوب تهران در هیات دولت بحث شد و مقرر شد کشت با آب آلوده متوقف شود و دولت زیان کشاورزان را پرداخت خواهد کرد همچنین با متخلفانی که نسبت به رها سازی فاضلاب اقدام کنند برخورد می شود.
* زیرگذر پل گیشا تا پایان سال افتتاح می شود
وی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران برای خطوط هشت، نه وده اقدامات را انجام می دهد گفت: شهردار تهران جلسه امروز در گزارشی از آغاز به کار احداث سه خط جدید ۸ و ۹ و ۱۰ مترو خبر داد اقدامات آن انجام شده است. شهردار همچنین گفته که از مجموع ۷۰ واگن CKD ترخیص شده ۲۸ واگن آن آماده است، چهار رام قطار مترو شامل ۲۷ واگن به خطوط ۶ و ۷ مترو اضافه شده است.
ربیعی افزود: در ادامه شهردار گزارش داد که چهارباغ تهران در شمال مصلی کلنگ زنی خواهد شد و زیرگذر پل گیشا هم تا خاتمه سال جاری افتتاح خواهد شد.
وی همچنین گفت: آقای همتی گزارشی از بازدید خود از بندر امام خمینی دادند، ما فقط در یکی از بنادر سه میلیون تن کالا داریم و هیچ نگرانی برای تامین کالا در یکسال آینده نداریم. 
ربیعی همچنین از افزایش 69 درصدی واردات در تاریخ 15 مرداد 98 نسبت به مدت مشابه یکسال آینده خبر داد.
وی همچنین با استناد به گزارش رئیس کل بانک مرکزی از بنادر گفت: حجم نهاده های دامی و کالاهای اساسی در بنادر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 90 درصد بیشتر است و در دولت تاکید شد که این کالاها هرچه سریعتر به اقصی نقاط ...

سرخط اخبار