نشریه ورزشی کوریره دلواسپورت به انتقادات از این روزنامه ایتالیایی که به نژادپرستی متهم شده است، پاسخ داد و از خود دفاع کرد.

به گزارش مشرق، در پی انتقادات گسترده در فضای مجازی و واکنش های تند اهالی دنیای فوتبال به تیتر روی جلد نشریه کوریره دلواسپورت ، این روزنامه ایتالیایی از خود دفاع کرد.
کوریره که جزو معروف ترین نشریات ورزشی اروپاست، برای گزارش پیش بازی تیم های فوتبال اینتر و رم که امشب (جمعه) به مصاف هم می روند، عکس دو بازیکن سیاه پوست این تیم روملو لوکاکو (اینتر) و کریس اسمالینگ (رم) که جزو بهترین بازیکنان آنها در این فصل بوده اند را روی جلد برده و از تیتر « جمعه سیاه » استفاده کرده است که به زعم بسیاری این تیتر رنگ و بویی نژادپرستانه داشته است. به همین دلیل انتقادات فراوانی از این نشریه چاپ رم صورت گرفته تا جایی که دو باشگاه اینتر و رم، خبرنگاران کوریره دلواسپورت را از حضور در زمین تمرینی این دو تیم تا پایان ماه دسامبر محروم کرده اند.
علاوه بر این بازیکنان دو تیم هم از انجام هر گونه مصاحبه به این روزنامه منع شده اند. در این میان لوکاکو هم به تیتر نشریه کوریره دلواسپورت واکنش نشان داده و آن را احمقانه ترین تیتری که تا کنون دیده توصیف کرده است.
با این حال ایوان زاتزارو، سردبیر روزنامه کوریره دلواسپورت در گفت و گو با رادیو۲۴ ایتالیا از تیتر جنجال آفرینی که انتخاب کرده، دفاع کرد.
زاتزارو گفت: لطفاً یکی به من بگوید که کجای این تیتر نژادپرستانه است؟ آیا می دانید که من در ۴۰ سال گذشته چند بار از تیترهایی مشابه این استفاده کرده ام؟ چرا من باید در اینترنت درباره تیتری که انتخاب کرده ایم توضیح بدهم؟ آوردن تصویر لوکاکو و اسمالینگ روی جلد روزنامه، یک پیام واضح دارد، اینکه آنها دو بازیکن بزرگ هستند که هر دو در منچستریونایتد بازی کرده اند. جمعه سیاه ...

سرخط اخبار