یک مقام آمریکایی از سفر معاون رئیس جمهور این کشور به ترکیه ظرف ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا ظرف 24 ساعت آینده عازم ترکیه خواهد شد تا با مقامات این کشور در خصوص تحولات اخیر گفتگو کند.
کاخ سفید روز گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مجوز اعمال تحریم سه وزیر و دو وزارت خانه ترکیه توسط وزارت خزانه داری آمریکا را صادر کرده است. وزرای دفاع، کشور و انرژی و همچنین وزارتخانه های دفاع و انرژی در لیست تحریم آمریکا قرار گرفته اند.
بر اساس بیانیه کاخ سفید، باور رئیس جمهور آمریکا این است که عملیات نظامی اخیر دولت ترکیه در سوریه، ماموریت شکست داعش را تضعیف کرده، غیرنظامیان را به خطر انداخته و صلح، ثبات و امنیت در منطقه را تهدید می کند؛ و او به همین دلیل گام هایی را در راستای اعمال فشار بر ترکیه برداشته است.
 عملیات ترکیه موسوم به چشمه صلح به همراهی نیروهای شبه نظامی سوری موسوم به ارتش ملی سوریه در شرق فرات در تاریخ 9 اکتبر در شمال سوریه و شرق فرات آغاز و همچنان ادامه دارد.
واشنگتن پست: بازی ترامپ در سوریه دو سر باخت است
حمایت سناتورها از تحریم های ترامپ علیه ترکیه
تحریم وزرای دفاع، کشور و انرژی ترکیه از سوی آمریکا
خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کُردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در خصوص پیامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده اند.
برخی نمایندگان ارشد کنگره آمریکا اعلام کرده اند که تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار