تندباد در اکثر نقاط کشور؛ رگبار در تهران

لوگوی صبحانه آنلاین صبحانه آنلاین . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۲۸
کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه تا اوایل هفته آینده تداوم هوای سرد در کشور ادامه دارد، گفت: امروز بعدازظهر در اکثر نقاط کشور شاهد وزش باد نسبتا شدید خواهیم بود.

به گزارش صبحانه ، محمد اصغری با بیان اینکه توقع بارش قابل توجهی را از سامانه فعلی فعال در کشور نداریم، گفت: این سامانه به علت کمبود رطوبت در تهران هم فقط بارش کمی داشت که بعد از ظهر احتمالاً با رگبار همراه باشد.
وی با اشاره به اینکه دمای هوای اردبیل نسبت به روز گذشته ۱۰ درجه سردتر شده است، افزود: این کاهش دما در تهران تا ۸ درجه رسیده است و بارش ها با توجه به سرعت بالای سامانه به شکل رگباری خواهد بود.
این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: هم میهنان در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان و شمال خراسان رضوی امروز بارش برف را تجربه خواهند کرد.
اصغری با اعلام اینکه سامانه بارشی امشب از آسمان کشور عبور خواهد کرد و تا اوایل هفته آینده هوا سرد می شود که تداوم نیز خواهد داشت، افزود: امروز بعد از ظهر باید منتظر باد نسبتاً شدید در خیلی از مناطق کشور باشیم.
این کارشناس سازمان هواشناسی با هشدار درباره بارش های شدید مقطعی در مناطق شمالی از رانندگان خواست از سفر غیرضروری خودداری کنند و در صورت ضرورت از زنجیر چرخ استفاده کنند.
اصغری با بیان اینکه از یکشنبه به بعد هوا پایدار و همراه با آلاینده ها خواهد بود، گفت: البته این پایداری هوا به شدت گذشته نیست.
وی پدیده مه را از پدیده های غالب شنبه و یکشنبه برشمرد و افزود: وزش باد نیز باعث خیزش گرد و خاک در مناطق غربی کشور از داخل عراق خواهد بود./مهر

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار