گروه استان ها- نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر طرح آمایش آموزش عالی که به ادغام مراکز آموزش عالی استان ها منتج شود، غیر قانونی است.

- اخبار استانها -
امان الله حسین پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اسفراین اظهار داشت: در یک مقطع در 2 سال گذشته امکان تبدیل و ارتقای مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به دانشگاه صنعتی فراهم بوده که متاسفانه از آن غفلت شده است چرا که می توانستند شاخص های مرتبط را صاحب مصوبه هیئت امنا کنند که به آن توجه جدی نشده است.
وی افزود: خرداد امسال و پیش از یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی٬ مجدداً شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه سال 94 را تکرار و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به اجرای آن مکلف کرده است.
تمام آموزش های مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه بجنورد «مجازی» برگزار می شود
درخشش نام دانشگاه علوم پزشکی کردستان در رتبه بندی تایمز 2021
درخشش نام دانشگاه محقق اردبیل در رتبه بندی تایمز 2021
حسین پور با اشاره به اینکه نمایندگان استان در نشست مشترک با استاندار خراسان شمالی و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جلوی اجرایی شدن این مصوبه ایستاده اند، تصریح کرد: این مصوبه به دنبال تبدیل دانشگاه کوثر، مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و دانشکده کشاورزی شیروان به عنوان پردیس های دانشگاه بجنورد است.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مغایر تبصره ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه است چرا که بر اساس آن هرگونه ادغام، انتزاع و انحلال موسساتی که به موجب قانون تاسیس شده است صرفاً با مصوبه مجلس شورای اسلامی امکان پذیر است و با این وجود این مصوبه وجاهت قانونی ندارد. به دنبال این هستم که نداشتن وجاهت قانونی این مصوبه را در مجلس شورای اسلامی با جمع آوری امضا نشان دهیم.
حسین پور گفت: نباید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار