رییس جمهوری عراق اعلام کرد که کشورش شاهد افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به ویروس کرونا است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، شبکه خبری سومریه نیوز، برهم صالح در سخنانی خواستار همکاری و هماهنگی برای مقابله با ویروس کرونا شد و خاطرنشان کرد که مراقبت باید متناسب با سطح این خطر باشد.
وی افزود که در چند هفته گذشته شماری از شهروندان و دوستانی را که دچار این ویروس شدند، از دست دادیم.
رییس جمهوری عراق گفت: متاسفانه در روزهای گذشته شاهد افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به دلیل تجمع در اماکن عمومی و ناآگاهی نسبت به خطر این ویروس و پیامدهای آن بودیم و این در حالی است که مقام های دولت فدرال عراق و دولت اقلیم کردستان و مقام های استان ها، یک سری تدابیر فوق العاده ای را برای کاهش ابتلا به این ویروس مانند بستن مرزها، اعمال مقررات منع آمد و شد، بستن اماکن عمومی و توصیه های بهداشتی و پزشکی اتخاذ کردند.
وی از همراهی و همکاری مراجع دینی و شخصیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای با تدابیر مزبور، تشکر و قدردانی کرد.
رییس جمهوری عراق به وضعیت نه چندان خوب نظام بهداشتی کشورش اشاره و خاطرنشان کرد که این موضوع مسئولیت ما را بیشتر می کند و باید با همکاری یکدیگر این بحران را پشت سر بگذاریم.
وی از گروه های اجتماعی، سرمایه داران و دستگاه های ذیربط خواست، نهایت همکاری و هماهنگی را با نهادهای رسمی کشور برای مقابله با این بحران و کاهش خسارت های موجود داشته باشند.
رییس جمهوری عراق همچنین گفت: کشور درگیر چالش با این ویروس جهانی است و همچنین در نبود یک دولت دارای اختیارات کامل، شاهد تنش های سیاسی خطرناکی است.
وی افزود: همان گونه که مردم را به همبستگی دعوت می کنیم، نیروها و احزاب سیاسی را نیز به همبستگی با یکدیگر برای خروج کشور از تنش سیاسی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار