کتاب«گوژپشت نوتردام»در فهرست پرفروش ترین های آمازون قرار گرفت

ایرنا پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸
تهران - ایرنا - کتاب 'گوژپشت نوتردام' ویکتور هوگو به دنبال آتش گرفتن کلیسای تاریخی«نوتردام»پاریس درفهرست پرفروش ترین کتاب های ' آمازون' در فرانسه قرار گرفت.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روزنامه تلگراف، در حالی فروش این اثر که در زبان انگلیسی با عنوان'The Hunchback of Notre Dame'افزایش یافته که در فهرست کتاب های آمازون در آمریکا قرار ندارد.
به گفته فروشندگان کتاب، چهار ویرایش جداگانه ازاین رمان در فهرست 10اثر پرفروش فروشگاه آنلاین آمازون قرار دارد که نسخه جیبی آن در جایگاه نخست و دیگر نسخه ها در رده های سوم، چهارم و دهم قرار دارند.
نسخه پنگوئن رمان هوگو هم اکنون در فروشگاه آمریکایی آمازون موجود است. چندین کتاب دیگر در مورد تاریخ کلیسای جامع نوتردام هم با افزایش فروش مواجه شده اند.
گوژپشت نوتردام شاهکاری است به قلم ویکتور هوگو، نویسنده فرانسوی که در سال 1831 این کتاب را تحریر و منتشر کرد. این کتاب یکی از آثار ادبی برجسته جهان به شمار می رود که در سبک رمانتیک نگاشته شده است.
آتش سوزی دوشنبه شب درکلیسای نوتردام پاریس، سقف این کلیسای جامع و ستونهای نمادین آن را نابود کردوتقریبا منجربه تخریب کل ساختمان شد،حدود 900 میلیون یورو برای بازسازی آن وعده داده شده است.
**پاپ از فرانسه دیدن می کند
خبرگزاری رویترز از مبداء پاریس به نقل از رئیس جمهور فرانسه خبر داد که پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان از فرانسه دیدن می کند. کشوری که در هفته جاری در آتش سوزی فاجعه بار در کلیسای جامع نوتردام غرق در اندوه شد.
'مکرون گفته که 'دیروز در گفت و گوی تلفنی از او(پاپ) دعوت کردم که به فرانسه بیاید.'
پاپ فرانسیس در اوایل این هفته، ضمن ابراز اندوه خود از آتش سوزی کلیسای نوتردام گفته بود که مشتاق است دوباره این اثر تاریخی بازسازی شود.
**مکرون از معماران جهان برای بازسازی نوتردام دعوت می کند
خبرگزاری ...